Kıbrıs

TATAR’A ANKARA ZİYARETİNDE , ARIKLI VE ATAOĞLU’DA EŞLİK EDİYOR

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, seçimlere az bir süre kala, üç parti başkanının Türkiye’ye ortak ziyaret yapmasını doğru bulmadığını söyledi.

aşbakan Ersin Tatar’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bugün yapacağı görüşmeye yalnız gitmeyeceği öğrenildi.

Haber Kıbrıs Haber Merkezi, Tatar’ın Ankara ziyaretinin perde gerisine ulaştı. Başbakan Ersin Tatar’a Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın da eşlik edeceği kaydedildi.

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı Haber Kıbrıs’a Ankara ziyaretini doğrularken gidiş nedeninin bir düğün olduğunu ifade etti.

Bugün gidiyorlar

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın daveti üzerine bir günlük çalışma ziyareti için bugün Ankara’ya gidiyor.

Ersin Tatar’a ise Fikri Ataoğlu ve Erhan Arıklı eşlik edecek.

Başbakanlık’tan yapılan resmi açıklamada Covid- 19 ışığında Türkiye- KKTC İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’nın uygulamalarının görüşüleceği söylense de ziyaretin çatı aday konusunda bir takım görüşmeleri de içereceği ifade ediliyor.

3’ü de bugün Pegasus uçağıyla gidiyor

Hem Başbakan Ersin Tatar hem de diğer iki isim bugün saat 13.30’da Ercan’dan havalanacak Pegasus uçağıyla Ankara’ya gidecek. Büyük bir gizlilik içinde yürütülen bu organizasyonu Haber Kıbrıs ortaya çıkardı.

Hedef çatı aday

Fuat Oktay ile yapılacak olan görüşmede Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sağ kanadın çatı aday ile seçime girmesi ana hedef. Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın adaylıktan vazgeçerek Ersin Tatar’ı desteklemesi isteniyor.

Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’nun da adaylığını açıklayan Serdar Denktaş’a değil Tatar’a destek vermesi bekleniyor.

Denktaş’ın adaylığı en büyük sorun

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Serdar Denktaş’ın adaylığını açıklaması sağ kanatta ciddi huzursuzluğa neden oldu. Denktaş’ın ise adaylıktan geri adım atmaması bekleniyor. Daha önce Tatar’ın gideceği duyurulan ziyarete sağ kanat parti başkanlarının da gidecek olması çatı aday hedefini bir kez daha gözler önüne serdi.

Özersay da davet edildi

Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın da Ankara’daki görüşmeye davet edildiği ancak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bu kadar az zaman kala böyle bir ziyaretin hiç doğru olmayacağını düşündüğü için Ankara’ya gitmediği öğrenildi.

( HABER KIBRIS -ÖZEL HABER )

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu