Kıbrıs

BM GENEL KURUL BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLEN BOZKIR’DAN AKINCI’NIN TEBRİK MESAJINA YANIT

Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığı’na seçilen Volkan Bozkır, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın tebrik mesajına verdiği yanıtta, “Bu süreçte, kardeş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve zatıalinizin sağlayacağı katkı ve iş birliğine her zaman açık olduğumuz ve bunun oldukça değerli görüleceğini belirtmek isterim” dedi.
BM 75. Genel Kurul Başkanlığı’na seçilen Volkan Bozkır, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın kutlama mesajını yanıtladı.
Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Bozkır’ın cevabi mesajı şöyle:
“Saygıdeğer Cumhurbaşkanım,
Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı seçilmem vesilesiyle göndermiş olduğunuz nazik tebrik mesajı için içten teşekkürlerimi sunarım. Ülkem ve şahsım adına, bu önemli göreve seçilmiş olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum.
Birleşmiş Milletler üyesi 178 ülkenin oyunu alarak bu göreve seçilmiş olmam Türkiye’ye duyulan güvenin önemli bir göstergesidir. Ülkemizin tarihinde bu göreve seçilmiş ilk Türk vatandaşı olmak, şahsım için büyük bir mutluluk vesilesi olmuştur.
Başkanlığı üstleneceğim dönem boyunca, Birleşmiş Milletler’in uluslararası işlev sorumluluklarını yerine getirebilmesi için elimden gelen her çabayı göstereceğime ve gerekli katkıyı sağlayacağıma emin olabilirsiniz. Bu süreçte, kardeş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve zatıalinizin sağlayacağı katkı ve iş birliğine her zaman açık olduğumuz ve bunun oldukça değerli görüleceğini belirtmek isterim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu