Kıbrıs

“Bir kapı açmak bu kadar mı zor, bu insanları daha ne kadar mağdur edeceksiniz”

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, pandemi sürecinde tarımın öneminin ortaya çıktığını ifade ederek, Tarım Sigortası Fonunun önemine de değindi, oylarının olumlu olacağını söyledi.

Geçen hafta Türkiye’den gelen bir milletvekiline yakışıksız davranışlarda bulunulduğunu söyleyen Arıklı, bu vekilin birkaç hafta önce Covid-19’a yakalandığını iyileşip geldiğini, geldiğinde bu bilgiyi ilgililere de verdiğini dile getirdi.

Test sonucunun pozitif ağırlıklı çıkmasının ardından vekile olduğunuz yerde kalın dendiğini, ilgili vekile gereken muamelenin yapılmadığını, Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın bu vekili Türkiye’ye götürdüğünü ve orada testinin negatif çıktığını söyledi.

İlgili kişinin 3-4 hastanede test yaptığını ve hepsinin negatif çıktığını söyleyen Arıklı burada konunun milletvekiline muamele olduğunu dile getirdi.

Milletvekilinin pozitif olduğuna yönelik kendisine bilgi verilmeden yarım saat içinde sosyal medyanın konuyla çalkalandığını kaydeden Arıklı “Hani hasta hakları? Hastanın kimliğinin deşifre edilmesi doğru mu?” diye sordu.

Arıklı, en azından bu milletvekilinin aranıp özür dilenmesini beklediğini ancak bunun yapılmadığını kaydetti.

Arıklı, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin bu nahoş hadiseyle ilgili bir an önce gereğini yapmasını temenni ettiğini belirtti.

Akıncılar köyüne de değinen Pilli, ihmal nedeniyle köy nüfusunun düştüğünü dile getirerek, karşısında bulunan Rum köylerinin nüfuslarının bu süreçte yükseldiğini kaydetti.

Bölge insanının tek isteğinin bir kapı açılması olduğunu ifade eden Arıklı “Bir kapı açmak bu kadar mı zor, bu insanları daha ne kadar mağdur edeceksiniz” diye sordu.

İstihdamlar konusuna da değinen Arıklı, bu konunun her seçim döneminde kanayan bir yara olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu