Spor

Beşiktaş’ta sözleşmesi bitecek oyuncular için çalışmalar başlasa da Oğuzhan Özyakup ve Fabrice N’Sakala için adım atılmadı.

Beşiktaş’ta sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan birçok isimle yeni kontrat için görüşmeler başladı. Bu doğrultuda takımın Hırvat stoperi Domagoj Vida’nın menacerine sezonluk 1 milyon 750 bin Euro’dan 2 yıllık anlaşma teklif eden yönetim, Milli ara sonrasında başarılı savunmacıyla konuyu görüşecek.

Takımın Kanadalı hücumcusu Cyle Larin’e 1 milyon 650 bin Euro’dan 2+1 senelik sözleşme öneren ve pazarlıklarını sürdüren idareciler, genç golcü Güven Yalçın’a da 300 bin Euro maaştan kontrat teklif etti.

Schalke’den kiralanan Can Bozdoğan’ın da satın alma opsiyonunu kullanma kararı alan Kartal, 20 yaşındaki ön liberoyla 4 yıllık sözleşme imzalamayı planlıyor.

Douglas, Lens ve Ljajic’le yollarını ayıracak olan yönetimin, listede yer alan Oğuzhan Özyakup ve Fabrice N’Sakala’yla ise herhangi bir girişiminin olmadığı öğrenildi.

OĞUZHAN ÖZYAKUP TOPARLARSA…

Yeni kontrat konusunda beklenti içinde bulunan 2 futbolcu konusunda temkinli davranan yönetimin, 2.5 milyon Euro’luk maaşına rağmen yıllardır istikrarsız görüntü sergileyen Oğuzhan’la yola devam etmeyebileceği konuşuluyor. Tecrübeli ismin, sezonun kalan bölümünde performansını artırması halinde 750 bin Euro seviyesinde maaş önerisinde bulunulabileceği kaydedildi.

N’SAKALA’NIN ALTERNATİFLERİ VAR

Yabancı kuralının gelecek sezon ilk 11’de 7+4’e düşecek olması sebebiyle sol bekte Rıdvan Yılmaz ve Umut Meraş ikilisinin yer almasını göz önünde bulunduran idarecilerin, N’Sakala’ya da yeni bir öneride bulunmayabileceği konuşuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu