KıbrısManşet

Arun Direktörü Raşit: Aldığımız haberden sonra ‘şok yaşadık’

Arun Direktörü Tolga Ahmet Raşit, fabrikasının önünde açıklama yaparak, son durum hakkında bilgi verdi.

“ŞOK YAŞADIK”

Fabrikasının Kıbrıs Türk toplumunun bağrından çıktığını, savaş yıllarında bedelsiz un üreterek halka destek olduğunu hatırlatan Ahmet Tolga Raşit, aldıkları haberle ‘şok’ yaşadıklarını belirtti.

“EŞİT KOŞULLARDA DEĞİLİZ”

Ahmet Raşit, Türkiye’den un ithalinin serbest kaldığını basından öğrendiklerini ifade ederek, “2-3 haftadır gidip geliyoruz derdimizi anlatıyoruz. Önerilerimiz de dinlemek istemediler. Eşit koşullarda değiliz Biz, buğday getiriyoruz vergisini ve fonunu her şeyini ödüyoruz” dedi.

“GELECEK OLAN UN, FONSUZ VE VERGİSİZ OLACAK”

İthal edilecek olan unun fonsuz ve vergisiz olacağını kaydeden Ahmet Raşit, bunun tam tersi olması gerektiğini, yerli üretime bu şekilde kolaylık sağlansa ürünlerini daha uygun fiyata satabileceklerini belirtti. Devlet tarafından destek görmediklerini, bu nedenle mücadele etmelerinin imkansız olduğunu belirten Ahmet Raşit, “Yavaş yavaş öleceğimize bir anda ölmeye karar verdik” dedi.

“İŞLETMEMİZİ KAPATMAK ZORUNDA KALDIK”

İşletmelerini bugün itibariyle kapatmak zorunda kaldıklarının altını çizen Ahmet Raşit, hayvancıların kendilerinden kepek aldığını, bu durumdan hayvancıların da etkileneceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu