KıbrısManşet

Denktaş: Yapılması gereken en önemli planlama mesleki eğitim ve tarım politikalarında olmalıdır

İş İnsanı Ruf Denktaş, KKTC’de kapanan un fabrikalarıyla ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Denktaş açıklamasında doğru eğitim ve planlamanın önemine değinerek, “Doğru teşviklerin doğru alanlarda doğru planlayarak hem üreticiyi hem üreteni korumak hem de bunu ucuza mal etmek mümkün. Un istiyorsan buğday ekeceksin ekilmesini teşvik edeceksin” ifadelerini kullandı.

Yapılması gereken en önemli planlamanın mesleki eğitim ve tarım politikalarında olması gerektiğini ifade eden İş İnsanı Denktaş, “Yakında ne berber ne tesisatçı ne elektrikçi ne de tezgahtar bulamayacak noktaya geleceğiz” dedi.

İş İnsanı Denktaş’ın açıklaması şu şekilde:

“Eğitim doğru eğitim ve planlama olmayınca unda bulamayız su da bulamayız. Doğru teşviklerin doğru alanlarda doğru planlayarak hem üreticiyi hem üreteni korumak hem de bunu ucuza mal etmek mümkün. Un istiyorsan buğday ekeceksin ekilmesini teşvik edeceksin. Taşıma su ile değirmenin dönmeyeceğini pandemi sürecinde çok iyi gördük ve anladık. Yapılması gereken en önemli planlama mesleki eğitim ve tarım politikalarında olmalıdır. Yakında ne berber te tesisatçı ne elektrikçi nede tezgahtar bulamayacak noktaya geleceğiz”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu