KıbrısManşet

Başbakan Sucuoğlu: “Döviz düşüyor, marketler fiyat indirimine yavaş yavaş başladı”

Başbakan Faiz Sucuoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, “23 Ocak seçimlerinde hedefimiz tek başına 5 yıllık iktidardır. Seçilmemiz halinde ciddi ekonomik ve teknolojik açılımlara imza atacağız, radikal değişiklikler yapacağız. Hiçbir zaman bir koalisyon hedefimiz olmadı. UBP tek başına 5 yıllık iktidar hedefiyle yola çıktı” dedi.

“Seçimlerinden sonra ekonomiye yoğunlaşarak, yeni açılımlarla KKTC’ye sıcak paranın akmasını sağlayacağız” diyen Başbakan Sucuoğlu, “Tüm bunların ön hazırlıkları yapılmıştır. 23’ünden sonra çok hızlı bir şekilde, yabancı yatırımcılar, mülk satışları ve serbest bölge konusunda açılımlar yapacağız” ifadelerini kullandı.

KKTC’nin kendi ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşmasının öncelliklerinin arasında olduğunu vurgulayan Sucuoğlu, “Bunu başarırken de parti olarak yeniliğe ışık tutacağız. Biz göreve geldiğimiz gün itibarı ile ülkede yaşanan tüm sorunlara çözüm üretmek adına çalışmalara başladık” şeklinde konuştu.

“DENETİMLERİ HIZLA VE TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ”

“Dövizde yaşanan yükseliş karşısında vatandaşın kredi borçlarını daha rahat ödemesi adına önemli adımlar attık” ifadelerini kullanan Sucuoğlu, şöyle devam etti:

Bu yapılan çalışmalarla vatandaşın biraz olsun rahat nefes almasını sağladık. Dövizde başlayan ve devam eden düşüşe bağlı olarak, marketlerinde fiyatlarını aşağıya çekeceği beklentisindeyiz. Hatta marketlerin fiyat indirimine yavaş yavaş başladığını da görüyoruz. Bu konuda üzerimize düşen denetim görevini de büyük bir hızla ve titizlikle sürdürüyoruz.

Hedefimiz lokomotif sektörlerimiz olan turizm ve yüksek öğrenimin yansıra diğer hizmet sektörleri de ekonominin içine katarak ülkeyi kendi kendine yeter hale getirmektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu