KıbrısManşet

Demokrat parti adayı Çelikten: Üretirsek var olacağız, bölünürsek yok olacağız

“Demokrat Parti benim her zaman heyecan duyduğum bir konudur” diyen Demokrat Parti Girne Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikten, Bu parti benim her zaman ikinci ailem olmuştur. 18 yaşından beri parti içerisindeyim. Her kademesinde görev almaktan onur duyduğum Demokrat Parti seçimlerde büyük bir başarıya ulaşacaktır” dedi.

Köklü geçmiş, güçlü gelecek

‘Demokrat Parti bir denge partisidir’ diyen Demokrat Parti Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikten, “Partimiz olmazsa olmaz bir denge unsurudur ve köklü bir geçmişi vardır. Hatta biz köklü geçmiş, güçlü gelecek sloganıyla yola çıktık. Demokrat partinin her dönemde olmasının nedeni, her alanda çok büyük işler yapmış olmasıdır. Biliyorsunuz ki kapıların açılmasında, belediyecilik yasasında, Annan planı sürecine koyduğu katkıda, özel radyo ve televizyonların açılmasında, cep telefonlarının kullanılmasında hep öncülük etmiş bir partidir. Hep bir denge partisi olmuştur. Hükümetlerde arayı bulan ve dengede olan bir parti olmuştur” şeklinde konuştu.

Biz hiç bir zaman hayal satmadık

Hükümetlerde her zaman kilit parti olarak yer aldıklarını söyleyen Demokrat Parti Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikten, “Bundan sonra kitle partisi olarak yolumuza devam ediyoruz. Çünkü biz hiç bir zaman hayal satmadık. Bir gerçeğimiz bizim gailemiz memleketimiz ve gençliğimizdir. Bu gailede çalışıyoruz ve üretiyoruz. Gönül ister ki daha fazla milletvekili sayısıyla daha istikrarlı hükümetlerin içerisinde yer alıp hayata geçirmek istediğimiz projeleri biran önce yapalım. Çünkü bizim hep gailemiz toplumumuz oldu. Toplum çıkarına ne iyi şekilde olacaksa onu düşünerek yaptık. 23 Ocak’tan sonra bunu da başaracağımıza inanarak bu yola çıktık” dedi.

Genç ve dinamik kadromuz var

Ekip ruhuyla hareket ettiklerini söyleyen Demokrat Parti Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikten, “Biliyorsunuz genel başkanımız aday ve milletvekili. Geriye kalan 49 tane pırıl pırıl her kesimden genç kadroyla yola çıktık. Bu aslında büyük bir başarıdır. Bu süreç bizim için önemli. Geçen hafta biz bir kamp yaptık. Bu kampın amacı kaynaşmak ve bir arada olmaktı. Yapabileceklerimizi ve gücümüzü ortaya koymaktı. Ben adaylarımızın hepsinde konuşmak için heyecanlandıklarını gördüm. Bu da bizim için çok büyük bir başlangıçtı. İçinde insan sevgisi ve topluma olan duyarlılığı çok fazla olan bir başkanımız var. Sayın Fikri Ataoğlu bu heyecanı adaylarına verebilen ve bunu hissettirebilen birisi oldu. Ekip ruhuyla hareket ediyoruz. Bu süreçte çok başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Kooperatifçilik ilgi alanımdaki bir konu

Üretimin önemine vurgu yapan Demokrat Parti Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikten, “Biliyorsunuz Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşından sonra ekonomik bir savaş başlattı. Bunu nasıl çözeceğini düşünürken herkesi kooperatifleşmeye götürdü. Bu benim içten istediğim birşeydir. Kooperatifçilik benim ilgi alanımda olan bir konudur. Bu yıl ilk kez iki tane kadın kooperatifi kuruldu. Kurulan kooperatiflerin bir amacı üretimdir. Bizler üretirsek var olacağız, bölünürsek yok olacağız. Yaklaşık 20 yıldır siyasetin içerisindeyim. Bu süreçte kadınlarımızla gurur duydum. Kadın ev işlerini bitirdikten sonra üretime katkı sağlıyor. Üretime katkı sağlayan kadınlarımızı bir kooperatif altında toplamalıyız. Daha fazla üretime katkı sağlamalarını teşvik etmeliyiz. Ben kadınlarımıza inanıyorum” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu