KıbrısManşet

Özersay: Ülkede ekonomi başta olmak üzere çeşitli alanlarda ciddi sıkıntılar yaşanıyor

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay ve HP milletvekili adayları Güzelyurt Açık Pazarı, çarşı, Şirinevler, Dağyolu ve Ağırdağı ziyaret etti. Güzelyurt Açık Pazarı’nda esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden HP adaylarına ilgi büyüktü.

Köy ziyaretleri sırasındaki konuşmalarında Halkın Partisi lideri Özersay, “Yaşadığımız sıkıntıları aşmaya halkın gücü yeter. Yeter ki, halkımızın bu potansiyelini görmesine yardımcı olacak, bu potansiyeli ortaya çıkaracak istikrarlı hükümetler olsun.  Tüm sıkıntıların çözümü için halkın gücü yeter” diye konuşarak ayakları yere basan, akılcı politikaların ortaya çıkacağı ve uygulanacağı bir dönemin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

“BİZİM TEK DERDİMİZ YAŞANABİLİR BİR ÜLKE VE BİZE YAKIŞAN BİR DÜZEN KURMAKTIR”

Ziyaretler sırasında, HP’nin bugüne kadar ortaya koyduğu çabanın, devleti daha iyi çalışır ve halkı tarafından sahip çıkılan bir devlet haline getirmek için olduğunu ifade eden Özersay, “Bizim açımızdan bu son derece önemli bir husustur” dedi.

Krizlere yönelik, akılcı ve hızlı karar alabilmenin önemli olduğuna dikkat çeken Özersay, ülkede pandeminin başladığı dönemi hatırlatarak, “O dönem hızlı kararlar almasaydık belki de bugün çok daha kötü olaylarla karşılaşabilirdik” dedi.

Bugün gelinen aşamada ise ülkedeki ekonomik krizin yönetilemediğini belirten Kudret Özersay, örneğin akaryakıtta yaşanan tedarik sıkıntısının buna örnek olduğunu söyledi.

“Bize göre gailesi halkın yanında durmak olan insanların bu göreve gelmesi gerekir” diyen Özersay, toplumdan beklentilerinin de gailesi memleket olanlara sahip çıkması olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu