Yaşam

Ahmet Özhan: Cumhurbaşkanımız dolara da ‘one minute’ dedi

20 Aralık kabine toplantısında ekonomiye ilişkin alınan kararlar konuşulmaya devam ediyor. Dolar ve eura karşı Türk lirasının yüzde 40’a varan değer kazanması sanatçıların da gündeminde.

Sabah gazetesine röportaj veren ünlü ses sanatçısı ve oyuncu Ahmet Özhan, ekonomide alınan son kararlara değindi.

Cumuraşkanı Erdoğan’a övgüler yağdıran Özhan, muhalefetin şimşeklerini üzerine çekecek eleştirilerde bulundu:

“Dolar hükümranlığı kurmaya çalışıyor Amerika”

“Bugünün muhalifleri aslında din karşıtlığı üzerine konumlandırıyorlar kendilerini. Ve her sanatçı muhalif olmak zorunda gibi bir algı var. Amerikan Başkanı ‘Türkiye’de iktidarı devirmek için muhaliflere destek olacağız’ diyor. Alkışlıyorlar. Çünkü devlet, millet gibi bir zaafları, kaygıları yok.

‘Bunlar gitsin de kim gelirse gelsin, isterse Amerika’dan biri gelsin o yönetsin’ diyorlar. Umurlarında değil. Ülkenin ekonomisi kötüye gitsin de ülke yıkılsın diye umuyorlar. Bir dakika ya… Biz Orta Asya’dan beri devlet kuruyoruz. Kimsenin hükümranlığına girmeyiz. Dolar hükümranlığı kurmaya çalışıyor Amerika.

Ona da karşı koymaya çalışıyoruz. Bugün içinde olduğumuz ekonomik döngüde gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz. Bunun mükafatını alırız. Bakın Cumhurbaşkanımız Amerikan hegemonyasıyla birlikte dolara da ‘one minute’ dedi. Bu bir tam bağımsızlık mücadelesidir.

Muhalifler bunu anlamak istemiyorlar. Yumuşak huylu bir adamımdır. Ama biri dinime, milletime, devletime laf söylerse ağzını yırtarım. Varsın bu yolda öleyim, umurumda değil. Hiçbir zaman kendi çıkarlarım uğruna helvaya halva demedim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu