KıbrısManşet

Mehmet Harmancı: Seçim sonrası büyük buhran ve karanlıktır

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Harmancı, “Bugün bir türlü devletin maaşlara yıllık yansıtacağı hayat pahalılığı miktarı netleşmediği için son haline getirmediğimiz 2022 yılı bütçesi için yıl boyu hayat pahalılığı ortalaması öngörüsü yüzde 56 olarak tarafımıza belirtilmiştir” ifadelerini kullandı.

Bu rakamın bütçeye 110 milyon TL ek maliyet olarak yansıyacağını belirten Harmancı, “Yıllık maaş ve yatırımlar kaleminin 295 milyon TL olması demektir. Evelemeye gevelemeye gerek yok bunun karışlanması imkansızdır. Seçim sonrası büyük buhran ve karanlıktır” dedi.

Geçen yıl belediye katkısı yüzde 0,5, hayat pahalılığı yüzde 20, bu yıl devlet katkısı artışı yüzde 26 hayat pahalılığının ise yüzde 56 olduğunu aktaran Harmancı, şöyle devam etti:

“Basiretsiz ve belediyelerin hiçbir hakkını bırakın aramayı koruyamayan Birlik yönetimini ve yerel yönetimleri tek ihtiyaç olduğunda hatırlayan hükümetlerimizi kutlarım.

Böylesi bir dönemde halka en yakın kurumlarımızı felç ediyorsunuz, 23 Ocak’tan sonra göreve talip olanları bekleyen en büyük sorunlardan biri bu olacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu