KıbrısManşet

Res-Bir: Başbakan Sucuoğlu ve ilgili bakanlık yetkilileriyle ‘acil görüşme’ talep ediyoruz

Kuzey Kıbrıs Restorancılar Birliği (Res-Bir), zamların sektörde yarattığı sıkıntılarla ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, yaşanılan ekonomik sıkıntıların görüşülmesi için Başbakan Faiz Sucuoğlu ve ilgili bakanlık yetkilileriyle ‘acil görüme’ talep edildi.

Res-Bir tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Kuzey Kıbrıs Restorancılar Birliği olarak sektörümüzdeki sorunları konuşmak ve son yapılan zamların yarattığı sıkıntılarla ilgili hükümete görüşlerimizi sunmak için Başbakan Sayın Faiz Sucuoğlu ve ilgili bakanlık yetkilileriyle acil olarak görüşme talep ediyoruz.

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra son yapılan alkol ve elektrik zammı konusunda indirime gidileceği açıklanmıştı, ancak bu konunun hala yürürlüğe girmemiş olduğunu görüyoruz.

Başbakan Sucuoğlu’nun zamlarda düşüş olacağı açıklaması sektörümüzde olumlu karşılanmıştır. Bununla birlikte geçtiğimiz çarşamba ve perşembe günü nihayi kararların alınmadan önce sektör temsilcileri ile de görüşülmesi gerektiğini sözlü olarak Sayın Başbakan’a iletmiştik.

Res-Bir ve diğer sektörlerle bu konuların ilgili bakanlık yetkililerinin de hazır bulunacağı bir toplantıda ele alınması talebimizi yazılı olarak iletiyoruz.

Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu aşabilmek için iyi niyetle karşılıklı fikirlerimizi paylaşıp gereğinin yapılması konusundaki fikirlerimizi yetkililerle en kısa sürede paylaşmak istiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu