KıbrısManşet

Mustafa Zurnacılar: Zaten kapatılma kriterlerine uymuyoruz

Kıbrıs Postası’nakonuşan Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, belediyelerinin “kapatılmaması” için mücadelelerini sürdüreceklerini ifade ederek gelinen son noktada da umutlu olduklarını, bazı şeylerin anlaşıldığını dil egetirdi.

Zurnacılar konu hakkında gelinen noktada bazı şeylerin anlaşıldığını dile getirdi ve belediyelerinin kapatılma kriterlerine de zaten uymadığını ifade etti.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, şöyle konuştu;

“DİLERİM BELDEMİZ İÇİN İYİ ŞEYLER OLUR, HAYIRLISI OLUR…”

“Biz iyi bir reform olmasını istiyoruz, toplum odaklı olmasını istiyoruz. Kapanma kriterlerine de uymuyoruz zaten… Değerlendirmeler devam ediyor.

Yeniboğaziçi uluslararası bir belediye.. Mağusa’nın da durumu zor malum. Bizim kendimize özgü değerlerimiz, kültürümüz var. Turizm, kalkınma, yatırım bölgesiyiz. Ortak yaşam alanları, kamu alanları çok… Kendi kendimizi mali disiplin anlamında toparlamış durumdayız. Günden güne de gelişen kurumsal yapımız var. Kapatılmasına elbette karşıyız ve mücadele ediyoruz. Şu an için olumlu görünüyor; dilerim beldemiz için iyi şeyler olur, hayırlısı olur…”  

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, geçtiğimiz gün siyasilerle görüşme yaptıklarını görüşmelerin olumlu olduğunu fakat net bir cevap alana kadar eylemlerine devam edeceklerini açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu