Spor

Alman devi Arda Güler için Fenerbahçe’nin kapısını çalacak

Bu sezon gösterdiği çıkışla bir anda Türk futbol gündeminin zirvesine yerleşen 17 yaşındaki Arda Güler’e yurt dışından da büyük ilgi var.

ARDA GÜLER İÇİN SIRADALAR

Takvim’in haberine göre; Arda Güler’e en ciddi ilginin Alman kulübü Borussia Dortmund’dan geldiği ifade edildi. Alman kulübünün bu ilgisinden Arda’nın ailesinin de hoşnut olduğu, genç oyuncunun Almanya’da daha iyi bir eğitime tabi tutulacağına inandığı ifade ediliyor.

Ancak Fenerbahçe ile yeni sözleşme imzalayan Arda’nın serbest kalma bedeli 30 milyon Euro civarında. Üstelik Fener yönetimi Arda, 18 yaşını geçtiğinde 3 yıllık sözleşmeyi 5 yıla tamamlamayı da planlıyor.

Sarı-Lacivertli kurmayların Dortmund’un Arda’ya olan ilgisinden haberdar olduğu ancak yönetimin bu konuda hiç acele etmediği, oyuncunun gelişimine ve Fenerbahçe’ye vereceği maksimum katkıya konsantre olduğu ifade ediliyor.

Arda Güler bu sezon çok iyi bir gelişim göstermiş olsa da taraftarlar onun çok daha fazla süre almasını istiyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise şu anda genç yıldızı maçın 2. yarılarında sahaya sürmeyi daha uygun görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu