KıbrısManşet

Erhürman: Bundan sonra Başbakan söylese de inanmayın

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “bundan sonra başbakan söylese de inanmayın” dedi.

Erhürman, paylaşımında “Müjdeler olsun! Sn. Atun ile Sn. Sucuoğlu’nu “uzlaştıran” “sihirli formül” bulundu! Şimdi, hükumetin hiçbir açıklamasına güven duymayacağımız ve her gün daha da yoksullaşmaya devam edeceğimiz bu ülkede nasıl yaşayacağımıza dair “sihirli formül”ü bulmak bize düşüyor!” ifadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım:

“Sn. Atun Mart dahil bundan sonra hep zamlı tarife demişti. Sn. Sucuoğlu ise Mart dahil bundan sonra hep zamdan indirimli tarife! Bir “ara formül”de “uzlaştılar”! Mart’ta zamdan indirimli tarife, ondan sonra hep zamlı tarife.

Başbakan kamuoyuna “müjde” veren tarife açıklamasından vazgeçmiş, “bundan sonra başbakan söylese de inanmayın” noktasına gelmişiz, en kötüsü, bu ülkenin yurttaşları, üreticisi, esnafı özellikle yaz aylarında bu zamlı tarifenin altında inim inim inleyecekmiş, alım gücü daha da düşecekmiş, enflasyon daha da hortlayacakmış, üretemez hale gelecekmişiz… Kimin umurunda?!

Müjdeler olsun! Sn. Atun ile Sn. Sucuoğlu’nu “uzlaştıran” “sihirli formül” bulundu! Şimdi, hükumetin hiçbir açıklamasına güven duymayacağımız ve her gün daha da yoksullaşmaya devam edeceğimiz bu ülkede nasıl yaşayacağımıza dair “sihirli formül”ü bulmak bize düşüyor!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu