Spor

12 Dev Adam, Ergin Ataman’a emanet! Hedefini açıkladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen imza töreninde yaptığı açıklamada, “Federasyon olarak öncelikli amacımız basketbolu tüm ülkeye yaymak. Kulüplerimizin yanı sıra milli takımımızla da dünyanın en iyileri arasında yer almaktır. Hepimizin ortak görüşü, milli takımımızın kutsal bir değer oluşudur. Bu yolculukta milli takımımıza gerek sporcu, gerek yönetici ve idareci olarak hizmet eden tüm dostlarımıza minnetlerimizi sunmak istiyorum.” diye konuştu.

Ataman’a tam destek verdiklerini belirten Türkoğlu, şunları söyledi:

Anlaşmanın 2024 yılının ağustos ayına kadar olduğunu kaydeden Türkoğlu, Anadolu Efes Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan’a da bu süreçteki iyi niyeti nedeniyle teşekkür etti. Bugün evlilik yıldönümü olan başkan Türkoğlu ayrıca, eşinin de yıldönümünü kutladı.

ATAMAN: “AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDAKİ TEK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Milli takımda yeniden görev aldığı için heyecan duyduğunu söyleyen Ergin Ataman, “Orhun Ene’nin ayrılmasının ardından başkanımız benimle görüştü. Milli takımda ilk aday olarak beni düşündüklerini belirttiler. Şartlarımı sordular. ‘Milli takımda çalışmanın şartı olmaz, sizlerin teveccühü, güveni benim için heyecandır’ diye cevap verdim. Yönetim kuruluna, başkanımıza, basketbola destek olan Bakan Kasapoğlu’na, milli takımımızın, basketbolun Türk halkının gururu olmasını isteyen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Çok onurlu ve gururlu bir görev. Benim gibi milli takıma dahil olacak oyuncuların da aynı heyecan içinde. Milli takımı layık olduğu yere Avrupa ve dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda madalya hedefine götürecek coşkuyla burada yer alacağımızı belirtiyorum.” diye konuştu.

AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA, OLİMPİYATLARDA MADALYA ALMAK İÇİN BURADAYIZ.

Önümüzdeki turnuvalarda iddialı olduğunu söyleyen Ataman, şunları kaydetti:

Hiçbir takımdan çekinmediklerini sözlerine ekleyen Ataman, “Haziran sonunda Beyaz Rusya ve İngiltere ile Dünya Kupası eleme maçları var. Onları kazanıp bir üst tura gitmek istiyoruz. Bu önemli bir hedef. Esas hazırlığımız 1 Eylül’deki Avrupa Şampiyonası. Ağustos’ta bunun hazırlığını yapacağız. Bu kadroya çok güveniyorum. Çok iyi oyuncularımız var. Bu jenerasyonun en üst noktada olduğunu düşünüyorum. Hiçbir takımdan çekinmiyoruz. Sırbistan, İspanya gibi ülkeler de Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak ama bizim Avrupa Şampiyonası’ndaki tek hedefimiz şampiyonluk. Bu kadro buna layık. Herkesi bu hedefle çağıracağım kadroya. Hedef büyük ama kadro da büyük.” ifadelerini kullandı.

ANADOLU EFES’TEKİ GÖREVİNE DEVAM

Anadolu Efes’teki görevini de sürdürecek olan Ataman, Avrupa Ligi ve milli maçların çakışması ile ilgili olarak bu durumun sporcuları çok zorladığını ve yetkili kurumların bir çözüm üreteceğini söyledi. Ataman, “Milli takım sahaya her zaman başında antrenörüyle çıkacaktır.” dedi.

Ataman ayrıca yardımcı antrenörlerinin Hakan Demir ve Ender Aslan olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu