KıbrısManşet

Türkistan Gülce ve Halil Işık’ın davası 22 Nisan’a ertelendi

İş insanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Falyalı’nın korumaları Türkistan Gülce ve Halil Işık, “Kanunsuz ateşli silah”, “Patlayıcı madde taşıma, tasarruf” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlarıyla ilgili bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Davada sanıklar adına avukat Seren Palabıyık hazır bulundu. Palabıyık, sanıkların suçlarını kabul ederek, davalarını bitirme niyetinde olduğunu ifade etti, süre talep etti.

Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay ve Yargıç Dilşah Karayel’in huzuruna çıkarılan sanıklar itham edilmek üzere davaları 22 Nisan 2022 tarihine ertelendi.

Halil Falyalı’ya 8 Şubat 2022 tarihinde düzenlenen saldırı esnasında hava ateş açtıkları gerekçesiyle tutuklandıktan sonra 17 Şubat 2022 tarihinde “Kanunsuz ateşli silah”, “Patlayıcı madde taşıma, tasarruf” ve “Meskûn mahalde ateş açma” suçlarından yargılanmak üzere cezaevine gönderilen iki sanığın başka meselelerden askıda olan davaları da söz konusu dava altında birleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu