KıbrısManşet

Faiz Sucuoğlu: Hükümetin istifasının kabul edilmesine şaşırmadım dersem yalan olur

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Başbakan Faiz Sucuoğlu, Parti Meclisi toplantısının ardından basına bir açıklama yaptı.

Sucuoğlu, yarın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir görüşme yapacaklarını belirterek, “Önümüzdeki süreci hep birlikte göreceğiz. Görüşmenin ardından yeni bir rota çizilecek” dedi.

Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Maliye Bakanı Sunat Atun‘un görevden alınma kararını onaylamayıp, hükümetin istifasını onaylamasına işaret ederek, “Cumhurbaşkanının aldığı bu karara şaşırmadım dersem yalan olur, beklemiyordum… Bu şekilde karar verildi ve saygı duymamız gerekiyor. Cumhurbaşkanı bizim partimizden çıkan, birlikte mücadele ettiğimiz bir arkadaşımız. Kararı bu şekildedir, saygıyla karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hükümet kurma görevinin Cumhuriyetçi Türk Partisi’ne (CTP) verileceği yönündeki haberlere de işaret eden Sucuoğlu, “Olabilir. Biz yeni istifasını vere bir hükümetiz, Cumhurbaşkanının bu yolu takip etmesi doğaldır. Dün, bunun bir alternatif olduğunu söylemiştik. Cumhurbaşkanı kararını verecektir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu