Spor

MHK’de Cüneyt Çakır krizi! 10 saatlik kaos

Ferhat Gündoğdu MHK’si tarafından görevden el çektirilen 13 deneyimli hakemden biri olan Cüneyt Çakır, Sabri Çelik ve ekibinin göreve gelmesi sonrası geri çağrıldı. Çakır’a bu hafta oynanacak Antalyaspor-Kayserispor maçı uygun görüldü. Ancak deneyimli hakem, sistemde onay vermeyerek kriz yaşanmasına sebep oldu. Peki bu kriz nasıl ortaya çıktı ve aşılması nasıl sağlandı? İşte 10 saat süren gergin bekleyişin perde arkası…

CÜNEYT ÇAKIR YARDIMCILARINI İSTEDİ

Sabri Çelik yönetimindeki Merkez Hakem Kurulu, Cüneyt Çakır’ı Antalyaspor – Kayserispor maçına atadı. Atamanın resmiyet kazanması için Cüneyt Çakır’a onay vermesi gerekiyordu. Sabah’ın haberine göre; MHK’nin kullandığı sistemde aldığı görevi onaylaması gereken tecrübeli hakem, bir türlü onay butonuna basmadı.

Çünkü Çakır’ın birlikte görev yaptığı yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun kendisiyle beraber Antalyaspor-Kayserispor maçına atanmamıştı. Çakır’ın yanına bu karşılaşma için Deniz Caner Özaral ve Ali Tuna verildi. Çakır yıllardır hem içeride hem dışarıda bu ikili ile maç yönetiyordu. Saatler ilerliyordu. Çakır’dan onay gelmeyince, MHK, “Seni bekliyoruz” diye uyardı.

SAAT 21.57’Yİ BEKLEDİ

Çakır, “Yardımcılarımı istiyorum” dedi. MHK düşünmeye başladı ve konu TFF yönetimiyle de paylaşıldı. TFF yönetim kanadı MHK’ye “Konuyu siz kamuoyuna açıklarsınız. Kendisi bilir” dediği öğrenildi. MHK Başkanı Sabri Çelik, Çakır ile bir görüşme daha yaptı. Krizin büyümesini istemeyen Çakır saat 21.57’de onay vererek herkesi rahatlattı..

Ve 10 saat süren sıkıntı sonrası saat 22.00 gibi hakemler kamuoyu ile paylaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu