Spor

Bülent Yıldırım’ın penaltı yorumu olay oldu! Herkes bunu konuşuyor: Protokol dışı

Bülent Yıldırım, Adana Demirspor-Trabzonspor maçında geceye damga vuran penaltı pozisyonuyla ilgili konuştu. Pozisyonun penaltı olmadığını savunan Bülent Yıldırım, kararı “berbat, trajikomik” olarak niteledi.

BÜLENT YILDIRIM’DAN PENALTI YORUMU: PROTOKOL DIŞI BİR KARAR

Öte yandan Bülent Yıldırım, penaltının tekrar edilmesi hakkında da flaş ifadeler kullandı. Bülent Yıldırım, penaltının tekrarına VAR hakeminin karışamayacağını söyledi ve protokol dışı bir karar alındığını belirtti.

Bülent Yıldırım’ın Trabzonspor lehine çalınan penaltıyla ilgili söyledikleri şöyle:

“BERBAT, TRAJİKOMİK BİR KARAR”

“Berbat, trajikomik bir penaltı kararı. Bir küçük temas söz konusu. Hakemlik tekniği açısından nereden bakarsanız bakın penaltıyla ilgisi yok. Eğitimlerde şöyle denilir, eğer tek kolla itme, temas varsa hakem değerlendirsin, VAR karışmasın deniyor. VAR’ı eleştiremeyiz. Hakem açısından asla kabul edilebilir değil. Buna penaltı verirseniz, her maçta 18-20 penaltı çalınır. Kabul edilebilir bir penaltı değil.

“ÖZGÜR YANKAYA O DERSTE YOKTU HERALDE”

Penaltı tekrarında kurallara göre VAR karışamaz. VAR hakemi Özgür Yankaya’nın penaltı tekrarı için karışması için protokol dışıdır. Uilenberg, VAR dersinde buna benzer bir pozisyon için karışmayın dedi. Özgür Yankaya, o günkü derste yoktu herhalde. Bu nedenle hakeme uyarı yaptı. VAR müdahalesi yanlıştır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu