KıbrısManşet

Kıyafetler yetişmedi, 23 Nisan etkinliği ertelendi

Girne’deki 23 Nisan İlkokulu’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, çocukların gösteriler sırasında giyeceği kıyafetlerin tesliminde yaşanan gecikme nedeniyle ertelendi.

Konuyla ilgili okul yönetimi tarafından velilere yapılan açıklamada, “kıyafet siparişlerinin ilgili firma tarafından vaktinde teslim edilmemesi sebebi ile etkinliğin ertelendiği” duyuruldu:

“Sayın Veli

23 Nisan 2022 Cumartesi günü kutlamayı planladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yöreni, elimizde olmayan sebeplerden dolayı (kıyafet siparişlerimizin ilgili firma tarafından vaktinde teslim edilmemesi sebebi ile) ileriki bir tarihe ertelenmiştir.

Törenimizin tarihi sizlere daha sonra bildirilecektir. Hepimizin mağduriyetinden dolayı üzgün olduğumuzu bildirir, anlayışınız için teşekkür ederiz.”

FİRMANIN “GREV VE ELEKTRİK KESİNTİLERİ” NEDENİYLE GECİKTİĞİ İFADE EDİLİYOR 

Elde edilen bilgilere göre, gösteri kıyafetleri için üç firmadan kapalı zarf usülü teklif alan okul yönetimi, en düşük teklifi veren ‘Özşen Bebe’ isimli firma ile anlaştı.

Ancak firmanın, kumaş tedariki konusunda gümrükteki greve takıldığı, ayrıca elektrik kesintileri nedeniyle kıyafetleri yetiştiremediği ifade edildi.

VELİLER TEPKİLİ

Pek çok veli, sosyal medya hesapları üzerinden duruma tepki gösterdi, “Bir terzinin kıyafet yetiştirememesinin, törenin iptal edilmesi için geçerli bir sebep olmadığına” dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu