KıbrısManşet

TDP Genel Başkanı Mine Atlı: “Böyle yaşamayı hak etmiyoruz…Yeter!”

Gelinen son aşamayı Kıbrıs Postası’na değerlendiren Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı, hukukçu Mine Atlı, siyasi arenada olup bitenleri Kıbrıs Türk halkı olarak hak etmediğimizi ifade etti.

Kıbrıs Postası’na konuşan Genel Başkan Mine Atlı “Yaşadıklarımızdan memnuniyetsizlik yaşıyorsak eğer, bunun müsebbibini iyi tanımlayıp cezalandırmak zorundayız.” dedi.

Mine Atlı, Mali protokolü, ekonomik krizi, KIB-TEK’in nasıl kurtulacağını, pandemi sürecinde aksayan eğitimde telafiyi konuşmamamız gerekirken, tüm bunlara çare üretmemiz gerekirken “aynı hükümetin aynı modelle” karşımıza dikildiğini ifade etti.

“HUKUK USULÜMÜZE AYKIRI, SİYASİ KÜLTÜRÜMÜZLE TERS, SEVİYESİZ SİYASİ ATIŞMALAR…”

Siyasi manzarayı sorduğumuz Mine Atlı şu değerlendirmeyi yaptı;

“Hukuk usulümüze aykırı, siyasi kültürümüzle ters, seviyesiz siyasi atışmaların içinde kaldık Kıbrıslı Türkler olarak. Hükümetin istifasının ardından aynı iktidar, yine bir hükümet modeli ile karşımıza geliyor… Herhangi bir yasa çalışması yatıklarını da düşünmüyorum. UBP’nin vizyonu siyasi programa dayalı değil zaten… Yine yasa tasarıları kadük oldu. Tüm bunlar olurken insanlar, halk herhangi bir devlet güvencesi olmadan çok zor ekonomik şartlarda hayatlarını idame etmeye çalışıyor. Artık Kıbrıslı Türkler özgüven sahibi olmalı… Bunların hiçbirini hak etmiyoruz. Böyle yaşamayı hak etmiyoruz. Yaşadıklarımızdan memnuniyetsizlik yaşıyorsak bunun müsebbibini iyi tanımlayıp cezalandırmak zorundayız….”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu