ManşetTürkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Terörle mücadele sati bir kavram değildir. Kuşatıcılığı çok geniştir. Bizim PKK ile mücadelemiz aynı zamanda hepinizin de bildiği gibi AB’nin PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmesine ayrı bir kılıf uydurdular.

Terör örgütü olarak kabul ettiklerini söylüyorlar, YPG’yi neden etmiyorsunuz? YPG kesinlikle PKK’nın bir farklı doğurduğu terör örgütüdür. AB olduğu gibi dünyada da aynı şekilde hatta ileri gidiyorum ABD de görüşme konusunda fırsatlar tanıyor.

Almanya, İsveç, Finlandiya, Fransa hepsinde terör örgütleri her türlü gösteriyi yapıyor. Bunlar oralarda terör estiriyor. Yöneticileri her türlü güvenceyi veriyor. Bunları kendilerine sürekli anlattığımız gibi ikili görüşmelerde de anlattık.

“TERÖRİSTLERİ HALA VERMEDİLER”

Türkiye’de yıllar yılı bunlarla bu mücadeleyi sürdürdüğümüz gibi, Kandili kendileri için merkez haline getirmeleri PKK ve YPG’nin bir terör estirmeleridir. Batı bunları hala gizliyor. Başta Almanya olmak üzere, İsveç’te Finlandiya’da yürüyüş yapıyorlar. Teröristleri bize hala vermediler.  Bugün Hollanda Başbakanı ile geniş bir görüşme yaptık. Yarın İngiltere ve Finlandiya ile görüşmelerimiz olacak. Bu görüşmeleri biz aramızdaki telefon diplomasisini kesmemek adına yapacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu