Güney KıbrısManşet

İhtiyaç sahipleri stokları eritti

Güney Kıbrıs’ta ihtiyaç sahiplerine yardım eden gönüllülere ait stok ve depoların boşaldığı belirtildi.

Fileleftheros gazetesi ilgili haberinde Gönüllülük Koordinasyon Konseyi Başkanı İlias Dimitriu’nun açıklamalarına yer verdi.

Dimitriu, karşılaştıkları zorluklardan bahsederek halkın yaptığı yardımın ihtiyaç sahipleri için yeterli olmadığını, bu nedenden dolayı ilk kez bekleme listelerinin oluştuğunu ifade etti.

Dimitriu, gerek sade vatandaşlardan, gerekse iş insanları ve örgütlerden aldıkları yardımların azaldığına dikkati çekerek yardımların artırılmasını istedi.

-Elektrik faturalarında indirim

Fileleftheros gazetesi Rum Elektrik İdaresi’nin (AİK) açıklamasına dayanarak “hassas, kırılgan” olarak nitelendirilen dar gelirli abonelerin elektrik faturalarında indirimine  gidileceğini yazdı.

Habere göre Rum Enerji Düzenleme Kurulu, AİK’in talebi üzerine hassas müşteri kategorisi için faturalardaki “Kamu Yararı Yükümlülükleri” ücretinin azaltılmasına karar verdi.

Pahalılık için toplantı

Alithia gazetesi, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis başkanlığında dün gerçekleştirilen bir toplantıda, Ukrayna savaşının yarattığı ekonomik krizin ve etkilerinin masaya yatırıldığını yazdı.

Gazete toplantıda, vatandaşların ekonomik krizi göğüslemesi için devletin alacağı tedbirlerin de ele alındığını belirtti.

Bir dizi tedbirin ele alındığı toplantının ardından açıklama yapılmadığını belirten gazete, ilgili kararların 27 Mayıs’ta açıklanacağını yazdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu