KıbrısManşet

Erhürman: Bu haddini aşan tahammülsüz tavrı, buradan kınıyorum

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Sanayi Odası Genel Kurulu’nda kendisine yönelik müdahalesine ilişkin, “Bu haddini aşan tahammülsüz tavrı, buradan kınıyorum. Kaybedilen itibardan kalan kırıntılar da yerle bir ediliyor” dedi.

Sanayi Odası’nı tartışmalara alet etmek istemediği için konuşmasını kesip ayrıldığını ifade eden CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, orada ne yaşandığını Meclis’in bilgisine getirmek durumunda olduğunu kaydetti.

Erhürman, “Bana ‘Sayın’ demekten vazgeçtiği için ben de ona demeyeceğim” diyerek Cumhurbaşkanı Tatar’a da ‘Ersin Tatar’ diye hitap edeceğini vurguladı.

Ersin Tatar’ın ‘işi olduğu için önce konuşmak istediğini Divan’a ilettiğini ama önce davet edilmesine karşın bunu reddettiğini’ aktaran Erhürman, “Yerinde oturan Tatar ve Sayın Üstel, yerlerinden ikisi birden bana müdahale ettiler. Sanayi Odası kongresinde protokol ve memleketin ekonomik durumunu konuşuyordum. Bana yaptıkları müdahale, ‘Burası Türkiye’yi eleştirme yeri değil… Ki ben rakamlar üzerinden eleştiri yapıyordum. İkincisinde de ‘uzatma biz de konuşacağız’ müdahalesi yaptılar” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu