KıbrısManşet

Girne Belediyesi, yaz tatili çocuk atölyeleri başlıyor

Girne Belediyesi’nin her yıl yaz tatillerinde 4-12 yaş arası çocuklar için düzenlediği ücretsiz yaz atölyeleri bu yıl da 16 Haziran-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, çocuklar, plaj oyunlarından, spor aktivitelerine, piknik, barınak ziyareti, kuş yuvası boyama gibi doğa etkinliklerine, kültür gezisinden, bilim atölyesine ve çeşitli sanatsal aktiviteyle dolu dolu bir yaz geçirecek.

Etkinliklere kayıt ve bilgi için, mesai saatlerinde 0539 112 63 63 ve 0392 815 15 08 numaralı telefonlar aranabilecek.

Girne Belediyesi Sosyal İşler Şube Amiri Misli Kadıoğlu, yedi yıl önce beş atölye ile başlayan Yaz Tatili Çocuk Atölyelerinin, bu yıl yirmi atölye ve etkinlikle hazırlandığını ifade ederek, bölgedeki tüm çocukların sosyalleşmeleri, yeni arkadaşlar tanıyıp, yeni hobiler kazanmalarına, yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlayacağını ifade etti.

Kadıoğlu, kültür mozaiğinin yaşandığı kentte etnik köken, din, gelir, cinsiyet ya da engellilik gibi herhangi bir ayrım gözetmeksizin tüm çocukların da bir araya gelerek, saygı, sevgi ve uyum içerisinde yaşamalarına katkı sağlamayı istediklerini ifade etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, çeşitli kurslar ve eğitimlere katılarak çocukların yaz tatillerini hem eğlenceli hem de eğitici aktivitelerle geçirmelerinin önemine işaret ederek, ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu günlerde tüm çocuklar için eşit olanaklar sağlanmasının bu dönemde çok daha büyük önem taşıdığını söyledi.

Belediye tarafından ücretsiz olarak sunulan bu hizmetlerden tüm çocukların yararlanmasını istediklerini ifade eden Güngördü, “Gelecek nesillerimiz çocuk ve gençlerimizin daha iyi koşullarda yaşaması, sosyal, aktif ve başarılı olmaları bizim için çok önemlidir. Çocuklarımızın sanat ve sporla ilgilenmelerini her zaman destekliyoruz” dedi.

Güngördü, bu tür faaliyetlerle çocukların başta insan haklarına, sosyal konulara ve sosyal çevrelerine, hayvanlara, doğaya duyarlı, sorumlu bireyler olmalarına katkı sağlayacağına inancını belirterek, etkinliklere katkı koyacak eğitmenlere ve belediye personeline teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu