KıbrısManşet

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi “Mini Art Fest II” Etkinliğiyle Kıbrıs’a Damga Vurdu

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin gerçekleştirdiği sanat festivali sanat alanında birçok disiplini bir araya getirerek gerçekleştirdiği etkinliklerle Ada’ya damgasını vurdu. Workshoplar, sanat söyleşileri, moda defilesi, müzik performansları, film gösterimleri ve sergilerin yer aldığı üç günlük sanat festivali öğrenciler ve halktan yoğun ilgi gördü.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin 25-26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiği festival hem birçok disiplini bir araya getirmesi, hem de sanatla eğlenceyi aynı anda sunmasıyla farkını ortaya koydu. Kuzey Kıbrıs’taki öğrencilerin ve halkın katılımına açık olan sanat festivalinde düzenlenen workshoplardan ortaya çıkarılan projeler festivalin son günü KAÜ Social Space 55/57’de izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Sanat festivalinin son gününde “Mini Art Fest II” kapsamında gerçekleştirilen atölyeler ve etkinliklerden ortaya çıkarılan projeler, film gösterimleri, mode defilesi ve müzik performansları gerçekleştirildi. Festivalin son gününde “Mini Art Fest II”ye katılan eğitmenler, asistanlar ve öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Prof. Dr. Gökçe Keçeci sertifika töreninde yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerle sanat ve toplumu bir araya getirerek, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin sanatla ilgili misyonunu daha da güçlendirdiklerini ifade etti. Prof. Dr. Gökçe Keçeci, üç günlük kısa bir sürede oldukça başarılı projelerin ortaya çıktığını belirterek, “Kesişme” temasıyla birçok disiplini sanat çatısı altında birleştirdiklerini ve sanatın var olmasını sağlayan toplumun, sanata ulaşmalarını sağladıklarını söyledi.

Sanat alanında gerçekleştirdiği projeler ve etkinliklerle adını duyuran Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs’ta “sanata ve sanatçıya” farklı bakış açısıyla yaklaşarak, toplumla sanatın iç içe olduğunu bu etkinlikle bir kez daha göstermiş oldu.

Mini Art Fest II Sanat Festivali Ekin Adademir ve Metgin LTD. sponsorluğunda gerçekleşirken, festivalin medya sponsorluğunu ise PLAY FM üstlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu