KıbrısManşet

Tufan Erhürman: İmzalanan protokol, anayasal düzenleme de içeriyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), “Yok Oluşa, Ekonomik ve Demokratik Fukaralaşmaya Hayır” başlığıyla The Paradise Park’ta basın toplantısı düzenliyor…

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Yedidalga ve Mersinlik halkına geçmiş olsun diyerek sözlerine başladı. Erhürman, “Ülkeyi yönettiğini iddia edenler, bırakın fakirliği engellemeye çalışmayı, gailesini bile çekmiyorlar” dedi.

Umudun öldürülemeyeceğini, özgüvenin yok edilemeyeceğini kaydeden Erhürman, bunu anlatmak için bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

“EKONOMİK FUKARALAŞMA, DEMOKRATİK FUKARALAŞMAYI DA BERABERİNDE GETİRİYOR”

Anormal bir şeyler olduğunu söyleyen Erhürman, müdahaleler sonucunda hükümetler kurulup bozulduğunu belirtti. Ekonomik krizin ortasında demokrasi krizi de olduğunu dile getiren Erhürman, ekonomik fukaralaşmanın demokratik fukaralaşmayı da getirdiğini dile getirdi. Erhürman, kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiden uzaklaştıkça kendi kendine yönetimden de uzaklaşıldığına vurgu yaptı.

“2018’DEKİ KRİZ DÖNEMİNDE HİBELER OLMADAN BÜTÇEMİZ ARTIDAYDI”

2018’de yaşanan krizleri hatırlatan Erhürman, asgari harcamalar için hibe niteliğinde olmadan kaynakların aktarılmadığını söyleyerek bütçenin 54 milyon TL artı verdiğini ifade etti.

“TL KULLANIMINDAN ÖTÜRÜ ERİMEDEN KATMERLİ OLARAK ETKİLENDİK”

Yıllarca CTP olarak TL kullanımından dolayı ortaya çıkan erimeden katmerli olarak etkilendiklerini belirten Erhürman, Türkiye ile imzalanan protokolde bu konuyla ilgili hiçbir madde yer almadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu