KıbrısManşet

Tufan Erhürman: Çok ciddi bir kaos bizi bekliyor

‘Yerel Yönetimler Reformu’ ile ilgili görüşme, Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nde ele alınıyor.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Belediye çalışanlarının şimdi yaptıkları görevleri mi yoksa başka görevleri mi yapacağı konusunun hala netleşmediğini vurgulayan Erhürman, “Değişmiş olan metin üzerinden söz hakkının olmaması kabul edilebilir değil” dedi.

ERHÜRMAN: ÇOK CİDDİ BİR KAOS BİZİ BEKLİYOR

Erhürman, hükümetin siyasi çıkarları ön plana alarak bu görüşmeleri gerçekleştirdiğini belirterek, “Çok ciddi bir kaos bizi bekliyor” açıklamasında bulundu.

Sendikalarının, belediye başkanlarının ve muhalefet partilerinin görüşleri alınmadan bu reformun hayata geçirilmeye çalışıldığını söyleyerek, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Seçimde nerede ne kazanırlar hesabıyla hareket ediyorlar.  Çok ciddi bir kaosun belediye personelini beklemesi muhtemel. Belediye sendikaları da burada olmalarına rağmen toplantıya alınmadılar. İlgili sendikaların olmadığı ortamda bu görüşmeler yapılamaz”

Erhürman, hükümetin şu an itibari ile ‘18 belediye’ fikriyle yürümeye çalıştığını ifade ederek, “Bu belediyelerin hangi kriterlere göre belirleneceği de tartışma konusu” dedi.

“DEMOKRASİ FUKARASI BİR ÜLKE HALİNE GETİRİLDİK”

Komite toplantısının demokratik ilkeler çerçevesinde yarına ertelenmesi gerektiğini söyeleyen Erhürman, “Ben yaptım olur zihniyeti devam ediyor. Demokrasi fukarası bir ülke haline getirildik” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu