KıbrısManşet

Erhan Arıklı: Yıl sonuna kadar yol çalışmalarında büyük ilerleme katedeceğiz

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, BRT’de yayınlanan ‘17. Saat’ isimli programa telefonla bağlanarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yıl sonuna kadar yol çalışmalarında büyük ilerleme katedeceklerini belirten Arıklı, “Kaynak konusunda bir sorunumuz yok” dedi.

“TÜRKİYE BİZDEN PROJE BEKLİYOR”

Arıklı, Türkiye’nin KKTC hükümetinden proje beklediğini ifade ederek, “Onların hızına yetişmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuriyet Meclisi Yerleşkesi ile Millet Bahçesi (Külliye) projesi hakkında da konuşan Arıklı, “Külliye projesi 2023’ün sonuna kadar yetişmesi planlanıyor” açıklamasında bulundu.

Arıklı, külliye projesinin KKTC tarihinin en ‘çevre dostu’ projelerinden biri olacağına vurgu yaparak, “Önemli olan bu muazzam eserlerin halka ve ülkeye kazandırılmasıdır” ifadelerini kullandı.

“BİRÇOK YATIRIMCI BÜROKRATİK ENGELLERDEN ŞİKAYETÇİ”

Ülkedeki birçok yatırımcının bürokratik engellerden şikayetçi olduğuna değinen Arıklı, “Yatırımcılar engellerden dolayı ülkemizden elini çekiyor” dedi.

Arıklı, KKTC’de bürokrasinin işleyişinin değişmemesi durumunda vatandaşlara rahat bir hayat sunamayacaklarını dile getirdi.

“YENİ ERCAN İÇİN TEKNİK CİHAZLARIN ÜLKEYE GELMESİNİ BEKLİYORUZ”

Yeni Ercan Havalimanı’nın açılış sürecinin ertelenmesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Arıklı, “Teknik cihazların ülkeye gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Arıklı, söz konusu malzemelerin yurt dışından geleceğini ifade ederek, “TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı süreci yakından takip ediyor” ifadelerini kullandı.

“BU REKLAMIN KİME NE ZARARI VAR”

Mağusa-Lefkoşa yeni çevre yolu kavşağında Türkiye’nin kamu bankalarından Halkbank’ın reklamının yapılması sonrasında gelen tepkilerle ilgili de konuşan Arıklı, “Eleştirileri anlamak gerçekten çok zor. Bu reklamın kime ne zararı var” diye sordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu