KıbrısManşet

Ataoğlu: “Bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmaya devam edeceğiz”

 Demokrat Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Cumhuriyetimizin sağladığı kazanımlar ve Anavatan Türkiye’nin desteği ile devletimizi daha da yüksek seviyelere eriştirmek ve bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmaya devam etmek amacı ve bilinciyle çalışmaktayız” dedi.

Ataoğlu, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demokrat Parti’den yapılan açıklamaya göre, Ataoğlu, Kıbrıs Türk halkının yıllarca süren bağımsızlık mücadelesi sonucunda, Anavatan Türkiye ve Rauf Raif Denktaş önderliğinde kurduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39’uncu yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını kaydetti.

– “15 Kasım, Kıbrıs Türkü’nün 20 Temmuz 1974’ten sonraki ikinci doğuşu temsil etmektedir”

Ataoğlu, gettolara sıkıştırılmış ve Rum tedhişine maruz bırakılmış bir toplumdan, egemen bir halk noktasına gelinen 15 Kasım 1983’ün Kıbrıs Türkü’nün 20 Temmuz 1974’ten sonraki ikinci doğuşunu temsil ettiğini belirterek, KKTC’nin bugün bağımsız ve egemen bir devlet olduğunu ve her gün daha da ileri baktığını söyledi.

KKTC’yi ilelebet korumak, kollamak, güçlendirmek ve geliştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirerek, “Kıbrıs Türk halkının bugünlere taşınmasında bizlere liderlik eden başta devletimizin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, Dr. Fazıl Küçük ve mücadele arkadaşlarının yanında, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm gazilere ve destekleri ile her daim bizlere güç veren Anavatan Türkiye’ye minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu