KıbrısManşet

Fırat Başkan’la yola devam

Hükümet ortakları Lapta ve Alsancak’ta bağımsız aday Fırat Ataser’e destek için yürüdü. Vatandaşlar hükümet ortaklarına ve Ataser’e sevgi gösterisinde bulundu..

Başbakan, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ünal Üstel ve hükümet ortakları Alsancak Belediye Başkanı, Lapta-Alsancak-Çamlıbel Bağımsız Belediye Başkan adayı Fırat Ataser ile birlikte Lapta ve Alsancak’ta yürüdü, vatandaşlarla kucaklaştı.

Lapta ve Alsancak sokakları Fırat Ataser destekçilerinin coşku dolu anlarına tanıklık etti.

Büyük bir kalabalık ile gerçekleşen yürüyüşe Başbakan, UBP Genel Başkanı Ünal Üstel ile birlikte hükümet ortaklarının destek verdiği Lapta-Alsancak-Çamlıbel Bağımsız Belediye Başkan adayı Fırat Ataser, hükümet ortakları DP Başkanı, Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı  Fikri Ataoğlu ve YDP Başkanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ve belediye meclis üyesi adayları da katıldı.

UBP bayrakları, turuncu, kırmızı ve turkuaz atkıların yarattığı coşkuyla soğuk havanın hissedilmediği yürüyüşte vatandaşlar hükümet üyelerine ve bağımsız başkan adayı Fırat Ataser’e sevgi gösterinde bulundu.

Yürüyüş esnasında vatandaşlarla sohbet eden Ünal Üstel, Fırat Ataser’in Alsancak’ta ortaya koyduğu başarılı belediye başkanlığı anlayışını Lapta ve bölgelerine de yansıtacağına inanç belirtti.

Üstel, “Fırat Başkan’la yola devam” ifadelerini kullandı.

Hükümet olarak yeni dönemde Ataser’in ortaya koyacağı projelerin kefili olduklarını söyleyen Üstel, “Fırat kardeşim icraatları ile Alsancak köyünü kente çevirmiş, bu bölgemize yaptığı yatırımlar ile büyük bir başarı göstermiştir. Biz de hükümet ortakları olarak  reform sonrası oluşturulan Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi başkan adayı olarak O’nu desteklemeye karar verdik” dedi.

Güçlü belediyeler ile güçlü bir geleceğe yürüdüklerini ifade eden Üstel, “Ülkemizin dünyada hak ettiği yeri alması için çalışıyoruz. Kalkınma hamlesinin yerelden başlatıp güçlü KKTC’yi yaratacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu