KıbrısManşet

Hasan Tosunoğlu’na trafikte hakaretler savuran zanlı yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Demokrat Parti (DP) Milletvekili Hasan Tosunoğlu’nun trafikte yolunu keserek, çeşitli hareketler savuran zanlı Alişer Kurbanov mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Nevzat Gün, huzurda bulunan zanlı Alişer Kurbanov’un “Rahatsızlık” ve “İtale-i Lisan” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 10 Aralık 2022 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Lefkoşa’da, umumi bir yer olan Ortaköy bölgesi Rauf Raif Denktaş Anıtı’nın önünde bulunan asfalt yol içerisinde KKTC’de 25 Şubat 2014 tarihinden itibaren ikamet izinsiz olan Lefkoşa’da sakin Alişer Kurbanov’un (42) trafik meselesi yüzünden tartışma yaşadığı Lefkoşa’da sakin Hasan Tosunoğlu’na hakaretler savurduğunu aktardı.

Gün, adı edilenin 13 Aralık 2022 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek KKTC’de ikamet izinsiz olduğundan dolayı suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.

Polis, bu aşamada tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, ileride zanlının davalarında hazır bulunabilmesi için 20 gün süre ile cezaevinde gönderilmesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

TOSUNOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

DP Milletvekili Hasan Tosunoğlu, geçtiğimiz günlerde başına gelen olayları sosyal medya üzerinden tepki göstererek, anlatmasının ardından bir açıklama daha yaptı.

DP’li vekil Tosunoğlu, “Öncelikle Cumartesi akşamı yaşadığım saldırı girişimi sonrasında polisimiz saldırının failini yakalamış ve adalete teslim etmiştir. Bu bağlamda polis teşkilatına teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Tosunoğlu, “Öte tarafta, trafik polisi ile yaşadığım hadisenin münferit bir olay olduğunu ve bir hatadan dolayı tüm polis teşkilatını yargılamanın son derece yanlış olduğu düşüncesindeyim” ifadelerini kullandı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Polis teşkilatımız ve ordumuz bu ülkenin en önemli teminatlarının başında gelmektedir ve bu güzide kurumlarımızın münferit olaylar nedeniyle tartışmaya açılması, dolayısıyla da yaptıkları son derece hayati görevleri gölgelemesine gönlüm asla razı değildir. Polis teşkilatında ve ordumuzda görev yapanları sevgi ve saygıyla selamlarım.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu