KıbrısManşet

CTP’nin Lefkoşa Belediye Başkan adayı Sıla Usar İncirli: Lefkoşa’da trafik akmıyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Lefkoşa Belediye Başkan adayı Sıla Usar İncirli, yerel seçimlere yönelik bugün düzenlediği basın toplantısında projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

CTP’nin Lefkoşa Belediye Başkan adayı Sıla Usar İncirli, mahalli gelirlerin artırılması yanı sıra AB ve Türkiye ile ilişkilerin iyi olacağını söyledi.

Kanalizasyon Projesi ile ilgili de açıklama yapan Sıla Usar İncirli, Kanalizasyon Projesi’nde mühendislik hatası olduğunu ifade ederek, “Haspolat’taki insanlar kanalizasyona bağlanmadı…Belediyenin bu konuda çalışma yapması gerekirdi” dedi.

Sıla Usar İncirli, Lefkoşa’ya dair projelerini hayata geçirebilmek için finans arayacaklarını vurgulayarak, kendilerinin de bütçeye katkı sağlayacaklarını belirtti.

“Lefkoşa’nın dünyayla birleşmesini, Lefkoşa’nın kapılarının açık olmasını istiyoruz” diyen Sıla Usar İncirli, “Sorumluluk almadan sorunlar çözülmez. Yetkilerde karmaşıklık olsa bile belediye ağırlığını koymalı” ifadelerini kullandı.

İncirli, herhangi bir sorun ile karşılaştıklarında yüzlerini başka bir yöne çevirmeyeceklerini vurgulayarak, “Bu anlayışla vizyonumuzu ortaya koyduk” açıklamasında bulundu.

Geçiş noktalarında yaşanan yoğunluklara da değinen İncirli, “Geçiş noktalarının artmasına ihtiyacımız var. Statükoyu değiştirecek vizyon ve projelerimiz var. Her zaman mücadele ettim… Baştan teslim olmak diye bir şey yok. Kapıyı açacak yetki bizde yok ancak baskının ve proaktif olmak çok önemli” dedi.

Lefkoşa trafiğinin akmadığını söyleyen İncirli, trafiğin akmamasının sebebinin yolların tamamlanmamasından kaynaklı olduğunu belirtti. Lefkoşa’nın altyapısının zayıf olduğunu açıklayan İncirli, önceliğinin altyapıyı güçlendireceğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu