KıbrısManşet

UBP’nin Beyarmudu Belediye Başkan adayı Edip: Belediye hizmetlerimizi aksatmıyoruz

Beyarmudu Belediye Başkanı ve Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Beyarmudu Belediye Başkan adayı İlker Edip, katıldığı bir televizyon programında projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Edip, en uzun sınır hattının kendi bölgelerinde olduğunu hatırlatarak, “Hem sınırda hem de köylerimizde belediye hizmetlerimizi aksatmıyoruz. Pile köyüne de bize bağlı olmamasına rağmen kısmi hizmetlerimizi götürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Edip, sınır kapılarında yaşanan sıkıntılara işaret ederek, “Vaktimizin büyük çoğunluğunu bu sıkıntıların çözümüne ayırıyoruz. Sınırda 5 kapı var ve sadece 1 tanesi resmi olarak geçişler için kullanılıyor. Gerekli düzenlemeler iş birliği içinde yapılacaktır” dedi.

Pandemi döneminde ve son bir yıl içinde ülke genelinde ciddi bir ekonomik kriz yaşandığını kaydeden Edip, belediyelerin mevcut gelirlerinde sıkıntı olduğuna dikkat çekti.

Edip, 51/95 sayılı Belediyeler Yasası’nın Cumhuriyet Meclis’inde olduğuna değinen Edip, “Belediyelerin güncel durumuna göre gelirler artacak” dedi.

“Halktan aldığımız geri dönüşlere göre bu dönem de yine seçileceğimizi düşünüyorum” diyen Edip, 26 Aralık sabahı halka hizmet vermeye ve projelerini hayata geçirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu