KıbrısManşet

CTP’li vekil Fide Kürşat: “Üçlü ittifakın ne hükümette ne de yerel yönetimlerde bir başarısı yok”

Kıbrıs Postası’na konuşan Fide Kürşat, hamasi söylemlere sığınyor almalarından da anlaşılacağı üzere hükümetteki üçlü ittifakın yerel yönetim seçimlerinde “korktuğunu” söyledi.

İskele milletvekili Kürşat, Üçlü ittifakın ne hükümette ne de yerel yönetimlerde bir başarısı yok” dedi ve 25 Aralık’ı “hesap verme günü” olarak niteledi.

CTP’li vekil Fide Kürşat, “ittifakın” ne hükümette ne de yerel yönetimlerde herhangi bir başarısı olmadığını, hamâsi söylemlere sığınan bu zihniyetin 25 Aralık’ta hesap vereceğini söyledi…

 

“ÜÇLÜ İTTİFAKIN NE HÜKÜMETTE NE DE YEREL YÖNETİMLERDE BİR BAŞARISI OLMADI”

“Üçlü ittifakın ne hükümette ne becerisi oldu ne de yerel yönetimlerde bir başarısından bahsedemeyiz. Toplumu bölmeye yönelik de; bu seçimin federal çözümü savunanlar ile diğerleri arasında geçeceğini ifade çabaları da akamete uğrayacaktır. Her zamanki gibi hamasi söylemlere sığınıyorlar. Bu seçimin Türkiye ile ilişkileri bozmaya çalışanlarla geçeceği iddiası ile de talihsiz ve doğrudan bölücü açıklamalar yapıyorlar.

Bu söylemler kaybetme korkusu ve sıkışmışlığın göstergesidir. Son 3 yıldır cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ayyuka çıkan iradeye müdahalelerle birlikte Kıbrıs Türk toplumu hak etmediği kadar aciz ve basiretsiz bir yönetim zihniyeti ile yönetiliyor… Bizler seçimlerin bu noktada tartışılmasını doğru bulmuyoruz…”

“İSTİKRAR DEDİKLERİ; VURGUN, YOLSUZLUK İSTİKRARI…”

“CTP yerel yönetimlerdeki vizyonu ve yerel yönetimlerdeki icraatları üzerinden siyaset yürütüyor.. Bu toplumun ihtiyacı da budur. Elbette son 3 yıldır yaşananların hesabı da sandığa yansıyacaktır ama bizler yerel yönetimler ve halka doğrudan hizmet üzerinden, olması gerektiği gibi siyasetimizi sürdürüyoruz…

İttifakçılar, yerel yönetim sonuçlarının hükümette daha fazla kalabilmek ile istikrarı sağlayacaklarını söylüyorlar… İstikrarlı bir şekilde ihalesiz alımlara, yolsuzluklara, partizanlığa, liyakatsiz eş dost yandaş atamalarına devletin kıt mali kaynaklarını pervasızca çar çur etmeye devam etmek için halkın onayını almaya çalışıyorlar…”

“25 ARALIK, HESAP GÜNÜ OLACAKTIR”

“CTP’nin yönetiminde olan belediyelerin mali-idari yapısı, sürdürülebilir olduğu ortada ve bilinen bir gerçektir. Belediyeler, halkın yerinden yönetim ilkesi ile hayatına en çok dokunan kurumlardır ve CTP de yerel yönetimlerde projeleri ile icraat ve yönetim anlayışı ile yıllardır marka değerini sürdürmeye devam edecektir… UBP’li başkanlar tarafından yönetilen belediyelerin çöpü dahi toplayamayan, maaş sorunları ile anılan belediyeler olduğu ortadadır…

Her geçen gün TL’deki değer kaybı ile birlikte; kötü yönetimin de etkisi ile halkın cebindeki para, pul oluyor… Halkın derdi geçim; savaş döneminde bile görülmemiş yokluk, belirsizlik ve kaygılar halkın gündemidir… Bu hamasi söylemlerle halkın gündemini değiştireceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar… 25 Aralık, hesap günü olacaktır…”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu