KıbrısManşet

CTP’nin LTB Başkan adayı İncirli: Verimliği artıracak bir yönetim anlayışı ile LTB’yi yöneteceğiz

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Sıla Usar İncirli, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa konuk oldu.

25 Aralık’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlere değil de seçildikten sonraki 4 yıllık süreçte yapacaklarına hazırlandıklarını kaydeden İncirli, “Lefkoşa’da birçok projenin hayata geçmesi için çalışacağız” dedi.

“LTB MALİ VE İDARİ AÇIDAN İYİ BİR DURUMDA DEĞİL”

İncirli, belediyelerin finansal açıdan yönetiminin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “LTB mali ve idari açıdan iyi bir durumda değil. Bu yüzden Lefkoşalı hak ettiği hizmeti alamıyor” ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimlerde CTP’nin bir marka olduğunu dile getiren İncirli, diğer CTP’li belediyelerde olduğu gibi güçlü finansal yapısı olan bir LTB oluşturmak istediklerini belirtti.

İncirli, LTB’nin bütçesinin çok da şeffaf olamadığı, bunca zamandır belediyenin gelirlerine sahip çıkılmadığını söyleyerek, “Biz gelince belediyenin gelirlerine sahip çıkacağız” diye konuştu.

“VERİMLİĞİ ARTIRACAK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE LTB’Yİ YÖNETECEĞİZ”

İsrafı önleyecek ve verimliği artıracak bir yönetim anlayışı ile LTB’yi yöneteceklerini kaydeden İncirli, “Bu belediye ayakları üzerinde duran bir belediye olacak” açıklamasında bulundu.

İncirli, Haspolat’ın çok ihmal edilmiş bir durumda olduğuna dikkat çekerek, “O bölgede çok ciddi bir yapısal sorun var” dedi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) Haspolat ile entegre olabilmesi için çalışmalarının olacağını dile getiren İncirli, “Haspolat’ın altyapı çalışmalarına öncelik vereceğiz. Bölgedeki sorunlarla bizzat ilgileneceğiz” ifadelerini kullandı.

“HAMİTKÖY’ÜN BU KADAR GERİ KALMIŞ OLMASI BENİM ÇOK AĞRIMA GİDİYOR”

İncirli, Hamitköy bölgesindeki sorunlara da değinerek, “Hamitköy’ün bu kadar geri kalmış olması benim çok ağrıma gidiyor” diye konuştu.

Hamitköy’de Doğal Park projesini de hayata geçireceklerini söyleyen İncirli, “İnsanların nefes alabileceği yeşil bir alan yaratacağız” açıklamasında bulundu.

İncirli, Lefkoşa’da trafik sorunun önüne geçilebilmesi için kapalı devre trafik sisteminin hayata geçmesi gerektiğini ve bu yönde çalışmalarının olduğunu kaydetti.

“BİZ LEFKOŞA’DA ÇAĞDAŞ BİR ULAŞIM SİSTEMİ KURACAĞIZ”

Lefkoşa’da kent içi entegre toplu ulaşım noktasında eksikliğin olduğuna dikkat çeken İncirli, “Biz Lefkoşa’da çağdaş bir ulaşım sistemi kuracağız” dedi.

İncirli, vatandaşların yollarda daha rahat yürüyebilmesi için mümkün olduğunca fazla sayıda cadde dönüşüm projesini hayata geçireceklerini belirtti.

Lefkoşa’nın büyük bir meydanının olmamasının şehrin kıymetini azalttığını dile getiren İncirli, “Terminal bölgesinin olduğu yere Barış ve Demokrasi isminde bir meydan yapmayı planlıyoruz” ifadelerin kullandı.

“LTB OLARAK LEFKOŞA’NIN İHTİYAÇLARININ GİDERİLMESİ İÇİN LİDERLİK YAPACAĞIZ”

İncirli, Lefkoşa’da 472 bin metre kare yeşil alanın atıl durumda olduğunu, ağaçlandırma yapıp herkesin rahat nefes alabileceği bir Lefkoşa yaratacaklarını kaydederek, “LTB olarak Lefkoşa’nın ihtiyaçlarının giderilmesi için liderlik yapacağız” diye konuştu.

Lefkoşalıların daha iyi bir hizmeti hak ettiğini dile getiren İncirli, “Biz Lefkoşa’nın önemini ve değerini bilerek görevimizi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu