KıbrısManşet

Motosiklet Eylem Komitesi: Maliye Bakanı Şan’ın yanıtını bekliyoruz

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu bünyesinde oluşturulan Motosiklet Eylem Komitesi, vergi düzenleme talepleri konusunda cevap beklediklerini açıkladı.

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Yönetim Kurulu, Motosiklet Esnafı, sürüş grupları ve gönüllülerden oluşan eylem komitesi yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Maliye Bakanı Alişan Şan’a çağrı yapılırken, şok eylem dahil tüm seçeneklerin masada olduğu vurgulandı.

Bünyesinde bulunan Motosiklet Eylem Komitesi yapmış olduğu son toplantıda, Maliye Bakanlığı ile yürütülen ve henüz sonuçlanmayan “vergide indirim” sürecini değerlendirdi.

Motosiklet Eylem Komitesi’nin yapmış olduğu toplantının ardından yapılan açıklama şöyle:

“Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu bünyesinde bulunan Motosiklet Eylem Komitesi yapmış olduğu son toplantıda, Maliye Bakanlığı ile yürütülen ve henüz sonuçlanmayan vergide indirim sürecini değerlendirmiştir.

Motosiklet Eylem Komitesi, Maliye Bakanı Sayın Alişan Şan ile geçtiğimiz haftalarda yapılan gayrı resmi sosyal içerikli görüşmede verilen mesajların resmiyete kavuşması, ete kemiğe bürünmesi, gerçeğe dönüşmesi için sabırla beklemektedir.

Motosiklet Camiası, Sayın Bakan’ın iyi niyetli tavrını göz ardı etmemektedir…

Ancak, sözel sürecin, sarf edilen sözlerin, beklentiler temelinde nihayete varmasının devlet ciddiyeti ile örtüştüğünü de hatırlatmak ihtiyacı duymaktadır.

Motosiklet Camiası, geçici KDV indirimi değil, somut kararlarla, vergide adalet ve vergi dilimlerinde kalıcı indirim talebini yinelemektedir.

Motosikleti yanlış değer yargılarınızdan arındırıp, lüks bir araç görmekten vazgeçmenizi talep ediyoruz.

Motosikletin, çağın ihtiyaçlarına paralel olarak, insanların ekonomik ve sosyal nefes almasına büyük bir vesile olduğunu görme zamanı gelmiştir.

Motosiklet Camiası, nezaket kuralları gereği verilen sözlerin tutulmasını beklemekle birlikte, ülke çapında benzeri görülmemiş şok eylemin planlamasına da başlamıştır.

Artık siz düşünün…”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu