KıbrısManşet

Gençler eğitim için bir araya geldi

 Kıbrıs’ta, farklı kuruluşları temsil eden 40 genç katılımcı, kurumsal kapasite geliştirmeye ve sivil toplum aktivizmi becerilerine odaklanan eğitim için bir araya geldi.

Mağusa Gençlik Birliği’nden verilen bilgiye göre, Girne’de yer alan eğitimde, ekip oluşturma, savunuculuk becerileri, proje yönetimi ve kaynak yaratma üzerine atölye çalışmaları yapıldı.

“Mağusa Gençliğini Güçlendirmek – Ortak Geleceğimizi Şekillendirmek” projesi tarafından organize edilen İkinci gençlik kampı projesi , AEA ve Norveç Hibeleri 2014-2021 aracılığıyla İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç tarafından finanse edilen Kıbrıs Aktif Vatandaşlar Fonu programı kapsamındaki bir hibeden yararlandı. Proje, Barış ve Dostluk Atletik ve Kültürel Gençlik Kulübü, Mağusa Gençlik Birliği ve Famagusta Avenue Garage’ın ortak girişimiyle yürütülüyor.

Etkinlikte, ağ kurma, yeni arkadaşlıklar ve fon geliştirme, savunuculuk ve ekip oluşturma konularında eğitim verildi, katılımcıların, adadaki toplumlar arasındaki ilişkileri geliştirme, güven inşa etme ve işbirliğine yönelik daha fazla adım atmalarına destek verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu