Derviş Dogan

Nasıl bir döneme denk geldiysek artık!

Ahlaksız, vicdansız hoyrat zamanlardan geçiyoruz.  Bu kadar yüzsüzlüğe,rezilliğe bu kadar akıl dışlılığa  bu kadar yolsuzluğa tanık olurken maalesef sessiz kalmak suretiyle olağanlaştırıyoruz bu dönemi. İşin en kötüsü ise böylesi vurdumduymaz böylesi ruhsuz akıldan yoksun her türlü alavere dalavereyi kanıksayan bir halk olduk..Bu umursamazlıkla dönüşü olmayan bir yolda belirsizliğe yürüyoruz, nitekim bu belirsizlik içinde yok oluşa doğru ilerliyoruz.

Allah aşkına olup bitenin farkında mıyız gerçekten?

Yok olan günden güne eriyip giden bir halk olduk. Kendi yöneticileri tarafından yok sayılan,görmezden gelinen bir halkız..

Kıbrıs Türkünün bir asırdır bu topraklarda verdiği mücadeleye, heba ettiği

canlara, göçe, çektiği zulüm ve acılara, katliamlara , aşağılanmaya, ödediği bedel gözardı edilerek  beş on kişiliksiz siyasetçinin vatanlarını vatan olarak kabul etmeyerek işbirliği yaptıkları anlayışla Kıbrıs Türk Halkını yok etmeye yönelik sistemli bir politikanın ülkede yerleşmesine ön ayak oluyorlar. Kendi halkını

kültürünü örf ve adetlerini, yaşam tarzını dayatmalarla değiştirmeye çalışan ve kendi

değerlerini,inançlarını  topluma enjekte etmeye yönelen bir yapı var ülkede.

Bütün bu olup bitenleri kanıksayan buna yazgı deyip elimizden bir şey gelmez! çaresizliğini topluma yansıtanlar her gün utanç içinde bu rezillik ile  yaşamayı içine sindirenler bu duruma gelinmesinde en büyük sorumludurlar.

Peki kim bunlar? Kimlerden bahsediyorum?

Vatan sevgisini, insan sevgisini, Kültürünü,

İnancını, düşüncesini Kimliğini sorgulamaktan aciz olanlardan..

Kısacası hepimizden,bizden sizden..

Kendi kişisel çıkarları için vatanını her gelene peşkeş çeken ve her yönüyle yok olup giden bu halkın hiçbir gaylesini içinde kendine tasa yapmayanların bunu  dert edinmeyenlerin revaşta olduğu bir döneme denk geldik maalesef!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu