KıbrısManşet

Erhürman’dan Taçoy, Arıklı ve Hasipoğlu’na: Telaşa mahal yok! Bu sadece bir hatırlatma!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Ulusal Birlikte Partisi (UBP) Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy’un açıklamalarına yanıt verdi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “Artık ‘kuzey’ demek istemiyoruz; Kıbrıs Türk Devleti…” şeklindeki açıklamasına yeniden dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Sn. Fuat Oktay’ın açıklamasında kullandığı “Kıbrıs Türk Devleti” ibaresinin Annan Planı’ndaki federasyonun iki kurucu devletinden birinin adı olduğunu ve KKTC’nin Annan Planı’ndan sonra İslam İşbirliği Teşkilatı’nda bu isimle temsil edildiğini hatırlatmam bile bazı arkadaşları telaşlandırmaya yetmiş anlaşılan! Sn. Taçoy, Sn. Arıklı ve Sn. Hasipoğlu açıklama yarışına girmişler.”

“Telaşa mahal yok! Bu sadece bir hatırlatma!” ifadelerini kullanan Erhürman, “Sn. Hasipoğlu’nun söylemeye çalıştığı gibi açıklamayı farklı yönlere çektiğim falan da yok. Bilgi paylaşıyorum. Yanlış bir şey mi var söylediklerimde?” diye sordu.

Erhürman, “Bana laf yetiştireceğinize, sonsuza kadar yaşatacağız dediğiniz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Anayasa’da yer alan adını hangi sebeple değiştirmek istediğinizi (Sn. Arıklı bunu istediğini açıkça söylüyor) halka açıklamanız daha yararlı olmaz mı?” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu