KıbrısManşet

Ahmet Serdaroğlu: Başbakan Üstel bize maaş kesintilerinin bir defaya mahsus olacağını söylemişti

Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Başkanı Ahmet Serdaroğlu, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ‘Tek Manşet’ isimli programa telefonla bağlandı.

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, devletin maaşlardan yapacağı “deprem kesintisi” hakkında açıklamalarda bulundu.

“HÜKÜMET MAAŞ KESİNTİLERİYLE İLGİLİ BİR KARAR ALMAMALIYDI”

Bu konuyu tartışma konusu haline getiren hükümetin yanlış yaptığını kaydeden Serdaroğlu, “Hükümetin yapmaması gereken bir şeydir bu” dedi.

Serdaroğlu, Adıyaman İsias Otel enkazında hayatını kaybeden vatandaşların anısına yapılacak olan anıta ve spor salonuna sendikalar olarak katkı koymaya hazır olduklarını belirterek, “Bu anıta kaynak yaratmak için maaş kesintisine gerek yoktur” ifadelerini kullandı.

“BAĞIŞ YAPMAK GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI BİR EYLEMDİR”

Bağışın gönüllük esasına dayalı bir eylem olduğuna dikkat çeken Serdaroğlu, “Biz sendika olarak Türkiye’deki bağış kampanyasına katkıda bulunduk” diye konuştu.

Serdaroğlu, kimsenin kesilecek olan 200-300 TL’nin peşinde olmadığına vurgu yaparak, “Maaş kesintilerinden oluşturulan kaynağın bizim devletimiz tarafından depremzedelere ulaştırılacağı konusunda kimsenin güveni yok” açıklamasında bulundu.

“Toplumdaki dayanışma ruhunu bırakmaları lazımdı” diyen Serdaroğlu, insanların her koşulda yardımlarına devam ettiğini kaydetti.

“BAŞBAKAN ÜSTEL BİZE MAAŞ KESİNTİLERİNİN BİR DEFAYA MAHSUS OLACAĞINI SÖYLEMİŞTİ”

Serdaroğlu, günler önce Başbakan Ünal Üstel’in 5 tane yetkili sendika ile maaş kesintileri konusunda bir görüşme gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Ünal Üstel bize maaş kesintilerinin bir defaya mahsus olacağını söylemişti. Ansızın bir gecede böyle bir karar çıktı” dedi.

“MAAŞ KESİNTİLERİNİN AMACI BÜTÇE AÇIĞINI KAPATMAKTIR”

Bir defaya mahsus yapılacak bir kesintiye kimsenin itirazının olmayacağını dile getiren Serdaroğlu, “Bu kesintilerdeki amaç bütçe açığını kapatmaktır” ifadelerini kullandı.

Serdaroğlu, maaş kesintileri kararının Anayasa’ya aykırı olduğunu dile getirerek, “Bu kararın yargıda durdurulacağına inanıyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu