KıbrısManşet

Polisiye haberler

HIRSIZLIK VE HIRSIZLIK MAL KABULÜ (GELİŞME)

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 2023 yılı Ocak ve Şubat ayları içersinde, Lefkoşa ve Girne’de meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselelerde zanlı olarak görülen İ.Y.(E-18), S.K.(E-18) ve A.A.D.(E-16) tespit edilerek, 16.02.2023 tahinde  tutuklanmışlardı.

Yürütülen ileri soruşturmada bahse konu şahısların, Girne’de faaliyet gösteren iki ayrı marketten daha toplam 1822,90 TL değerindeki 3 şişe alkollü içkiyi alıp, ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldıkları ve söz konusu içkileri Girne’de faaliyet gösteren başka iki markete sattıkları tespit edilmiştir. Hırsızlık olduklarını bildikleri halde, bahse konu içkileri piyasa değerinin altında satın alan iki ayrı market çalışanı E.D.(E-25) ve K.K.(E-19) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ MAL TASARRUFU VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

12.02.2023 tarihinde, Lapta’da, M.A.Y.(E-30)’nin, çalınmış olduğundan makul olarak şüphe edilen 46 adet demirden mamul inşaat plakası ile yaklaşık 50 kg. ağırlığındaki inşaat demirini kanunsuz olarak tasarruf edip, bilahare Alsancak’ta bir hurdacıya satarak sahtekarlıkla 2650 TL para temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

KANUNSUZ AVLANMA

19.02.2023 tarihinde, Dipkarpaz’da Ayfilo Mevkiinde, polis tarafından yapılan kontrol sonucu, H.E.(E-50) ve K.Y.(E-53)’nin ava kapalı bölge içerisinde kanunsuz olarak avlandıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

EĞLENCE YERLERİNDE MÜZİK YAPMA YASAĞINA UYMAMAK

19.02.2023 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir işletmede polis tarafından yapılan kontrol sonucu, Çevre Koruma Dairesi tarafından alınan karar gereği 28.02.2023 tarihine kadar eğlence yerlerinde müzik yapılması yasak olduğu halde, müzik yapıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu iş yeri işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu