Spor

Yeni kartal Omar Colley: Deprem nedeniyle transfer heyecanını yaşayamadım

Beşiktaş’ın 2,3 milyon euro karşılığında Sampdoria’dan transfer ettiği Omar Colley, ülkesi Gambiya basınına konuştu. Omar Colley, yaşanan depremler sebebiyle transfer heyecanını yaşayamadığını belirtti.

OMAR COLLEY: UMARIM FUTBOL, İNSANLARIN ÜZÜNTÜSÜNÜ BİRAZ DA OLSA UNUTTURUR

“Türk halkının üzüntüsünü paylaşıyorum” diyen Omar Colley, “Türkiye’ye geldiğimde taraftarın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyordum ancak deprem felaketi nedeniyle bir anda her şey durdu. Umarım futbol, insanların üzüntüsünü biraz da olsa unutturur” ifadelerini kullandı.

HAVA TOPLARINDA ÜST DÜZEY

Montero’yu kiralık olarak Hamburg’a gönderen Beşiktaş, sol stoper bölgesine Omar Colley’i takviye etmişti. 2018 yılında Belçika ekibi Genk’ten 9.2 milyon Euro karşılığında Sampdoria’ya transfer olan 30 yaşındaki Gambiyalı savunmacı, Kartal olmuştu. Stoper hattının her iki bölgesinde de görev yapabilen 1,91’lik futbolcu, hava toplarında da oldukça etkin bir isim olmasıyla biliniyor.

SÖZLEŞME 2,5 + 1 YILLIK

Beşiktaş, İtalyan ekibi Sampdoria forma giyen Omar Colley ile 2,5 + 1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Siyah-Beyazlı kulüpten KAP’a yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Omar Colley’in transferi konusunda 9 Şubat 2023 tarihinden itibaren 2024-2025 sezonu sonuna kadar, oynadığı maç sayısı ve aldığı süreye bağlı koşul gerçekleştiği takdirde 2025-2026 sezonu sonuna kadar 1 yıl otomatik uzayacak şekilde oyuncu ve kulübü Sampdoria SPA ile anlaşmaya varılmıştır. Sampdoria SPA Kulübü’ne net 2.300.000 Avro transfer bedeli ödenecektir” ifadeleri kullanılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu