Spor

Tarafsızlık tartışmasının ardından Lineker, BBC ekranlarına yeniden yorumcu olarak döndü

ngiltere’de hükümetin düzensiz göçmenlere yönelik yeni yasa taslağını eleştirdiği için görevinden alınan BBC sunucusu ve eski futbolcu Gary Lineker, kanalla varılan anlaşmanın ardından cumartesi akşamı yeniden ekranlara döndü.

BBC’de en fazla ödenenen yorumcularının başında gelen Lineker, Federasyon Kupası (FA Cup) çeyrek finalinde Burnley ile Manchester City arasında dün akşam oynanan karşılaşmayı yorumladı.

Burnley’yi 6-0 yenen Manchester City, yarı finale yükselirken, Lineker tekrar maç yorumlamaktan büyük memnunluk duyduğunu bildirdi.

Programın yorumcuları arasında yer alan ancak Lineker’e destek için geçen hafta yayında yer almayan milli takımın eski kaptanı Alan Shearar, durumun yeniden “normale” döndüğünü bildirdi.

Shearer, “Geçen haftayı kaçıran tüm izleyiciler için ne kadar üzüldüğümüzü bir kez daha açıklığa kavuşturmam gerekiyor. Herkes için gerçekten zor bir durumdu ve kendi hataları olmaksızın, televizyon ve radyodaki yayını izleyen iyi insanlar, adil olmayan bir durumla karşılaştı. Artık normale dönmemiz ve futbol hakkında konuşmamız gerçekten çok güzel.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu