Türkiye

İYİ Parti, Erdoğan’ın adaylığına itiraz edecek

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adaylığına itiraz edeceklerini söyledi.

Partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Zorlu, “Sonucu elbette hepimizi bağlar. Bu sonuca ilişkin olarak da yarışa devam edeceğiz. Bu yarışın galibi de biz olacağız. Milletimizin kafasını karıştırabilecek, bu seçime meşruiyet sorunu yaratmaması adına bu başvuruyu yapıyoruz” dedi.

Milletvekili aday adaylıkları

İYİ Parti’deki milletvekili aday adaylık başvurularının da 24 Mart’ta sona erdiğini belirten Poyraz, “3.379 aday adaylığı başvurusu partimizce kabul edilmiştir. Başvuruların yüzde 32’si kadın yurttaşlarımızdan, yüzde 21’de 30 yaş altı yurttaşlarımızdan oluşmaktadır” diye konuştu.

Ağıralioğlu’nun açıklamaları

Toplanıda Zorlu’ya İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamaları da soruldu.

Ağıralioğlu’nun parti genel başkanı Meral Akşener’in bilgisi dahilinde konuşmadığını söyleyen Zorlu, şöyle devam etti:

Biz hedeflerinde şeffaf bir partiyiz. Altına imza attığımız metinlerin sonuna kadar arkasındayız. Bunun ilişkili olarak 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’dur. Biz İYİ Parti olarak bu seçimleri hep birlikte, Millet İttifakı olarak kazanmak ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu da Cumhurbaşkanı yapmak gibi bir hedefimiz var. Bu hedefimizi yerine getirmek için de milletimizden özellikle parlamentoda bizi birinci parti yapmalarını arzu ediyoruz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu