Spor

Ahmet Nur Çebi’den Galatasaray’a sert cevap! ‘Kimsiniz siz?‘

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Çebi’nin açıklamaları:

“ALİ ŞANSALAN’A BASKI YAPILDI”

Çebi açıklamasında; “Bizim kültürümüzde hakemlerle, teşviklerle ve primlerle maç almak gibi bir kültür yok. Zaten bunu Hakkı Yeten ve Süleyman Seba’ya saygısını ifade eden tüm başkanlar iyi biliyor. Galatasaray lehine karar vermesi için Ali Şansalan’a baskı yapıldı.” dedi.

“VERDİKLERİ MESAJ DOĞRU DEĞİLDİ”

Beşiktaş Başkanı; “Galatasaray maçıyla ilgili mecburi açıklamalarımız olduğu için bu basın toplantısını düzenledik. Ali Şansalan ile ilgili Galatasaray medyasında duyduklarımız ve kamuoyuna verdikleri mesaj çok basitti ve doğru değildi. Ali Şansalan takdir haklarını Galatasaray lehine kullandı, 6 sarı kart bize gösterildi ve TFF’den ceza aldık.” açıklamasında bulundu.

“DEPREM DÖNEMİNDE GALATASARAY BANA LİNÇ OPERASYONU YAPTIRDI”

Çebi açıklamasında; “Asbaşkanımız Serhan Çetinsaya bir paylaşım yaptı, keşke olmasaydı. Daha biz açıklama yapmadan, hemen düğmeye basıldı. Benim yöneticim tehdit edildi, hakaret edildi. Şantajlara maruz kaldı. Bunu başkalarına yaptırıp, ‘Biz yapmadık’ derseniz; biz kabul etmeyiz. Deprem döneminde de bana linç operasyonu yapıldı, bunu da Galatasaray yaptırdı. Bu troll hesaplarla bize saldırdılar. Bu hesapları yarın başkası satın alır, size saldırırlar. Linç kültürü ile bir yere varamazsınız.” sözlerini sarfetti.

Serhat Çetinsaya hakkında konuşan Çebi; “Galatasaray gibi büyük bir kulüp, yönetim kurulu toplantısında Serhan Çetinsaya’nın babasını aradı. ‘Benim oğlum özür dilemeyi düşünmüyor, 1 yaşındaki çocuğuna kadar küfürler edildi!’ dedi. Ayrıca ‘Benim mi özür dilememi istiyorsunuz?’ dedi. Galatasaray bu tehditlere ‘Dur’ demezken, babayı baskı altına alarak özür diletmeye çalışmak doğru değil. 30 yıllık dostunuzun oğlunu tanımadığınızı söylüyorsunuz. Bu arkadaşımızı çok iyi tanıyorsunuz.” açıklamasında bulundu.

“KİMSİNİZ SİZ?”

“Yalanlar devam ediyor. Hayatınız ve ifadeleriniz çelişkilerle dolu. Sadece camianızın gazını almak için yaptığınız bu açıklamalarla bir yere varılmaz. Kimi densizlikle suçluyorsunuz, kimsiniz siz?”

“KOÇ AİLESİYLE OLAN İLİŞKİMİZ 60-70 YILLIK BİR İLİŞKİDİR”

“Bizim Koç ailesiyle olan ilişkimiz 60-70 yıllık bir ilişkidir. Vehbi Bey, henüz Ali Koç doğmadan önce 1957 yılında kulübümüze üye olmuştur. Ali Koç ile ilişkimiz Fenerbahçe-Beşiktaş Başkanı ilişkisidir.”

“NEDEN BİZİM GİBİ İTİRAZ ETMEDİNİZ?”

“Bir koalisyon lafı var; sayın Dursun Özbek’in kullandığı. Ne koalisyonu? Eğer bir koalisyondan söz edilecekse; asıl koalisyon sizin aranızda var. İki güzide kulübün çekilmesi sonrası, alınan kararlarla ilgili, ilelebet koalisyon kurdunuz. Neden o zaman puan konusunda beraber olmayı başardınız? Neden bizim gibi itiraz etmediniz?”

“HERKESE GEREKEN CEVABI VERİRİZ”

“Hakem konusunda da koalisyon var! Eski hakemler gönderildi, bunlar itiraz etti. Bu hakemler geri geldi ‘İyi oldu’ dediler. Ben kabul etmedim, ama şimdi yine bunlar itiraz ediyor. İşlerine geldiğinde çok güzel koalisyon kurarlar! Biz dostuz, koalisyon değiliz! Kimse bizi kavga ettirmesin! Herkese gereken cevabı veririz. Susuyorsam, Süleyman Seba ve Hakkı Yeten terbiyesinden susuyorum!”

“ÇÖZEMİYORSANIZ, GİTMEYİ BİLMENİZ LAZIM!”

Ahmet Nur Çebi: “Bu iş MHK ile çözülmeyecek! 30 senedir bunu herkes görüyor. Her TFF de MHK değiştiriyor. Hep MHK suçlu, TFF’nin hiç suçu yok yani! Belki siz yanlış atama yaptığınız için sizin değişmeniz gerekir! TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi iyi niyetli ama konuları çözemiyor! Bugüne kadar göremedim! Çözemiyorsanız, gitmeyi bilmeniz lazım! Edep ve adap bunu gerektirir!”

“SABAH, AKŞAM BEŞİKTAŞ’A CEZA KESİYOR!”

“TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, bize el ve parmak kaldırdı! Bu tavır ve tutumu devam ediyor! Rica ediyorum bu algıyı değiştirin! Sabah, akşam Beşiktaş’a ceza kesiyor! Yetmedi, futbol takımının tamamına Fair-Play’den uzak diye ceza keseceksiniz! Kesmediğiniz bir yer kaldı mı? Bu camia bu kadar mı hatalı? TFF Başkanı ve yöneticileri, Beşiktaş’ın karşısında olmadığını hissettirmeli!”

“BİZ 5 PUAN İSTEMİYORUZ!”

“Biz 5 puan istemiyoruz! UEFA diyor ki, ‘Bir takım o sene oynanan oyundan çıkarsa, onun maçları oynanmamış kabul edilir.’ Gaziantep ve Hatay dışarıda kaldı. Fenerbahçe ve Galatasaray, benden daha az deplasmana gitti.”

“SEN BENİM HAKKIMI NASIL GASP EDİYORSUN?”

“Teklif ediyorum, iki maçlarını eşitlik açısından deplasmanda oynamayı kabul etsinler! Haydi yapsınlar! Haydi deplasmanları eşitleyelim! Deplasman yoksa o zaman gidelim her maçı Ankara’da oynayalım! Demek deplasman önemli! Sen benim hakkımı nasıl gasp ediyorsun?”

“LİGİN TESCİL EDİLMESİNİ KABUL ETMEYECEĞİM!”

“Beşiktaş şampiyon bile olsa, ligin tescil edilmesini kabul etmeyeceğim! Ben bunları ikinci yarı başlamadan söyledim! Tescili bu şekilde kabul etmiyorum! Nokta!”

“GİTMEYİ DÜŞÜNMELİ”

“Mehmet Büyükekşi aday olabilir. İyi niyetle çalışıyor ama başarılı değil. Buraya gelirken desteklemedim, bir daha aday olursa da desteklemeyeceğim. Ondan daha iyi futboldan anlayanlar var bu ülkede! MHK’nin başkanını değiştireceğine, kendi gitmeyi düşünmeli.”

“19 KULÜP HAKEMLERE SALLIYOR, BİR TEK BEN HARİÇ!”

“Ali Şansalan en iyi hakemlerden biri. Halil Umut Meler’i en kritik maça atıyorsunuz! Bu adaletsizlik nasıl son bulacak? Bu arkadaşlar gitsin diyoruz, göndermiyorsunuz. Fenerbahçe ve Galatasaray koalisyonu bu hakemlerin geri gelmesini istedi. 19 kulüp hakemlere sallıyor, bir tek ben hariç! Siz istediniz bu hakemlerin kalmasını, şimdi hangi hakla şikayet ediyorsunuz? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın olmuyor, o yılan bir gün size de dokunuyor! Konuşmanız gereken günlerde konuşmadınız, bugün konuşmayacaksınız! Bu ne lahana, bu ne perhiz!”

“HEP HAKLI ÇIKIYORUM”

“Hep haklı çıkıyorum. Soyadımı değiştireceğim. Ahmet Nur Çebi Sonradan Haklı Çıkan diye değiştireceğim.”

“BENİM TROLL HESAPLARIM YOK!”

“Galatasaray bir sektör yarattı. Evde oturuyorlar, troll olarak para kazanıyorlar. Benim troll hesaplarım yok! Diğerleri kullanıyor. Benim zaten trollere verecek param yok!”

“TFF BAŞKANI OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM!”

“TFF Başkanı olmayı düşünmüyorum! Beşiktaş Başkanı olarak devam etmek istiyorum. Beşiktaş’a başkan olmaktan keyif alıyorum.”

“BİZ BİR AİLEYİZ”

“Hepsi Beşiktaş’ın elemanıdır ama benim değil! 2.000 çalışanım var. Onları eleman gibi göremem. Onlar benim çalışma arkadaşım. Biz bir aileyiz. Ne yöneticimi, ne hocamı, ne de taraftarımız hiçbir zaman yalnız bırakmayacağım.”

“SİZ KOALİSYONSUNUZ!”

“Galatasaray ve Fenerbahçe koalisyonu, deprem sırasında bana saldırttı! Siz koalisyonsunuz! Bir daha Beşiktaş’ın sponsorlarını ağzınıza almayın! Bundan sonra sözüm çok ağır olur. O zaman siz NEF Stadyumu ile ilgili açıklamayı yapın!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu