KıbrısManşet

Polis Bülteni yine kabarık

Polis bülteni yine kabarık…  Güzelyurt’ta Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu,  Demirhan’da Müstahdem tarafından hırsızlık, Gazimağusa’da Sahtekarlıkla mal temini gibi olaylar bültene yansıdı.

Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, dün saat 14:00 sıralarında, Güzelyurt’ta, İ.K.(E-19)’nın kalmakta olduğu ikametgahta mahkeme emri ile polis tarafından yapılan aramada, üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 3 adet kağıt ile 2 adet poşet ve mesele ile bağlatısı olduğu tespit edilen E.T.(E-44)’nin Lefkoşa’daki ikametgahında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada ise, üzerlerinde uyuşturucu madde olduğuna kalıntısı olduğuna inanılan 4 adet kağıt daha bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Müstahdem tarafından hırsızlık

Demirhan’da, dün bir market içerisinde faaliyet gösteren kafeteryada çalışan H.A.(E-47)’nın, kafeteryada müşterilere satmış olduğu ürünlere karşılık temin ettiği toplam 745 TL parayı işletmenin kasasına koymayıp, tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Sahtekarlıkla mal temini

02-04.05.2023 tarihleri arasında,  aaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden H.Y.(E-27)’nin, yapmış olduğu beş ayrı alışverişin parasını, cep telefonundaki uygulama aracılığı ile dolandırmak kastıyla banka hesabından ödeme talimatı vermiş gibi gösterip, daha sonra söz konusu talimatı iptal etmek suretiyle sahtekarlıkla toplam 12.277 TL değerindeki ürünleri temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Hırsızlık ve kasti hasar

23-25.04.2023 tarihleri arasında, Girne-Lefkoşa Anayolu’nun 4-6’inci kilometreleri arasında, orta refüj içerisinde bulunan aydınlatma direklerine ait 2.000 metre uzunluğundaki kablolarının kesilip hasara uğratıldıktan sonra çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen S.Ç.(E-45) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu