DünyaManşetYaşam

“‘Rock’un Kraliçesi” hayata gözlerini yumdu

 

Tüm zamanların en popüler kadın sanatçılarından, Rock and Soul müziğinin efsaneleşen ismi Tina Turner 83 yaşında, İsviçre’nin Zürih şehri yakınlarındaki  evinde hayata gözlerini yumdu.

Turner, son yıllarda kanser, felç ve böbrek yetmezliği gibi bir dizi sağlık sorunu yaşamıştı.

Turner’ın 1960’larda ilk eşi  Ike ile birlikte Proud Mary ve River Deep, Mountain High gibi şarkılarla başlayan ve yükselen kariyeri, 1978’de taciz iddiaları sonrası boşandığı eşi Ike’den sonra 1980’li yıllarda solo olarak daha da büyük başarılar elde etmeye devam etti.

Turner, plak şirketinin yöneticisi olan Alman erkek arkadaşı Erwin Bach ile 1990’larda İsviçre’ye taşındı. Çift, 27 yıllık romantik bir ilişkinin ardından 2013 yılında evlendi.

Rock ‘n’ Roll Kraliçesi lakaplı Tina Turner, şehvetli ve enerjik sahne performansları ve boğuk, güçlü vokaliyle ünlüydü.

Sahne hayatı boyunca “Proud Mary”, “Simply the best”, “What’s love got to do with it”gibi birçok hit parça ve albüm çıkaran Turner, müzik dünyasının en prestijli ödülleri arasında sayılan, Amerika Müzik Ödülleri, Grammyy, MTV müzik ödülleri ve daha birçok saygın ödüle kariyeri boyunca birçok kez layık görüldü.

Tina Turner’ın ölüm haberi kendi sosyal medya hesaplarından da duyuruldu.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu