KıbrısManşet

DAÜ Giriş ve Burs Sınavı’nın sonuçları açıklandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Giriş ve Burs Sınavı sonuçları açıklandı. 4 Haziran 2023 Pazar günü, 10.30-13.00 saatleri arasında, DAÜ Kampüsü, Lefkoşa Türk Lisesi ve İstanbul Maltepe Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilen sınava 1618 öğrenci adayı katıldı.   

PUAN TÜRÜ BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU 

Sonuçlara göre; Matematik – Fen Bilimleri (MF) Puan Türü’nde birinciliği Türk Maarif Koleji mezunu Serhat Bilgin elde ederek DAÜ Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne yerleşti.  

Türkçe – Matematik (TM) ve Türkçe – Sosyal Bilimler (TS) Puan Türü’nde birinciliği Türk Maarif Koleji mezunu Demirhan Fahrioğlu elde ederek, DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Siyaset Bilimi Bölümü’ne yerleşti.  

İngilizce Dil Puan Türü’nde ise Bülent Ecevit Anadolu Lisesi mezunu Onat Kıraç birinciliği elde ederek DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’ne yerleşmiş oldu.   

KAYITLAR BAŞLADI 

DAÜ Giriş ve Burs Sınavı sonucunda DAÜ’de eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nden şahsen veya https://kayit.emu.edu.tr adresinden çevrim içi olarak kayıtlarını yapabileceklerdir. 

ÜCRETSİZ OTOBÜS SERVİSLERİ DEVAM EDECEK 

DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada önceki yıllarda olduğu gibi Lefkoşa, Girne ve Karpaz bölgelerinden ücretsiz servislerle öğrencilerin Gazimağusa’daki kampüse ulaşımlarının sağlanacağı bildirildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu